Рубрика: Культура

20 червня

Добігає завершення черговий концертний сезон Закарпатської обласної філармонії

foto

Був він, як завжди, яскравим і насиченим. Відзначився зустрічами з улюбленими виконавцями та знайомством з новими іменами.

 

Всі колективи і солісти філармонії намагалися здивувати слухача оригінальними програмами і пошуком свіжих ідей. Зокрема, народна артистка України Етелла Чуприк вкотре вразила глибиною таланту і масштабом творчих задумів, націлившись зіграти повний цикл фортепіанних творів М.Лисенка та Ф.Шопена. Катерина Гажо (орган), крім сольних концертів, зіграла у парі з Діаною Гаватою (віолончель), з камерним і симфонічним оркестрами, а також підготувала дві концертні програми зі своїми юними вихованцями-органістами. Заслужений артист України Олександр Садварій продовжив  долучати до мистецтва шкільну молодь, а на завершення сезону порадував своїх шанувальників українськими піснями і романсами у супроводі живої музики. Симфонічному оркестрові пощастило попрацювати з такими блискучими диригентами, як Раміро Аріста (Аргентина) й Анатолій Затін (Мексика), а також зіграти спільні програми з багатьма талановитими виконавцями, серед яких Каміл Міка (орган, Польща), Тарас Зданюк (фортепіано, м.Львів), фортепіанний дует «Duo Petrof» (Мексика), Анна Тихонравова (гітара, м.Харків), Анастасія Дзісяк (фортепіано, Швейцарія) тощо. Камерний оркестр подарував ужгородцям радість знайомства з шедеврами української барокової музики і молодими київськими співаками Галиною Ходаківською (сопрано) та Вадимом Мітряєвим (контратенор), з автором музики до німого кіно Розеллою Спінозою і диригентом Паскуале Верено (Італія). Естрадно-духовий оркестр поповнив свій репертуар новими цікавими аранжуваннями, поп-хітами й саунд-треками. А камерно-інструментальний ансамбль «Угорські мелодії» з успіхом відсвяткував свій 70-літній ювілей.

Традиційно у головній концертній установі області не залишають поза увагою найважливіші мистецькі події і ювілейні дати. Різдвяно-новорічні і Великодні програми, концерти з нагоди державних і міжнародних свят, фестивальні зустрічі, тематичні вечори й експериментальні перформанси почергово прикрашають афіші Закарпатської обласної філармонії. А 71-й концертний сезон запам’ятався ще й ювілейними авторськими концертами наших видатних земляків – композиторів Євгена Станковича та Василя Гайдука. Також незмінним успіхом серед відвідувачів користуються проекти «Музика вихідного дня», «Філармонія туристична» та щойно започаткований «Діти – дітям».

А завершить концертний сезон Закарпатської обласної філармонії музика одного із найвидатніших композиторів світу Й.С.Баха. Його геніальна спадщина впродовж багатьох віків надихає людство, даруючи надію на те, що краса і гармонія врятує світ. На бахівських творах вчилися всі покоління музикантів і композиторів, зростали і формували свій естетичний смак мільйони меломанів. Тож 24 червня камерний оркестр філармонії знову подарує нам шедеври цього неперевершеного майстра. Керівник – заслужений артист України Владислав Юрош. Сольні партії виконають заслужена артистка України Оксана Хархаліс (мецо сопрано), Діана Гавата (віолончель), Катерина Гажо (орган), Сусанна Дяченко (скрипка), Тетяна Ясінська (віолончель), Агнеса Бачинська-Марошан (флейта). Ведуча – Рената Бірта. Початок о 17.00. Сподіваємося, музика великого Маестро стане гідним завершальним акордом 71-го концертного сезону філармонії. Розділіть це свято разом із кращими виконавцями Срібної землі! 

 

 

 

                                                Підготувала Таїсія Грись


20 червня 2018, 13:56
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Вийшов друком туристичний путівник Ужгородом

В Ужгороді завершився ІІ міжнародний фестиваль моновистав

Аліна Паш зняла документальний фільм «Pintea»

В рамках Другого міжнародного фестивалю моновистав «Монологи над Ужем» ужгородці зможуть побачити 12 вистав

"Паланок" долучився до грантового проекту ЄС "СМАРТ Музей: сучасні форми представлення культурної спадщини"

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину