Рубрика: Політика

18 червня

Наплив мігрантів: Чорногорія звертається до прикордонної агенції ЄС по допомогу

foto
Чорногорія, хоч і не є членом Європейського Союзу, хоче підписати угоду про статус із прикордонним агентством ЄС Frontex, щоб стримати потік мігрантів, який досягнув уже великих масштабів та викликає занепокоєння в регіоні та у Брюсселі.

Про це повідомляє Balkan Insight.

«Міністерство внутрішніх справ країни уже розробляє відповідну офіційну заявку для угоди з Frontex, яка буде втілена найближчим часом», - йдеться в повідомленні.

Як відомо, європейська прикордонна агенція Frontex допомагає країнам ЄС контролювати їх зовнішні кордони. Держави, що не входять до ЄС, не можуть бути повноцінними членами Frontex. Проте, згідно з нормативною базою організації, між нею та державою поза ЄС може бути укладена спеціальна угода про статус, яка дозволяє розгорнути команди Frontex на її території. Саме таку угоду й планується укласти між цієї прикордонною агенцією та Чорногорією.

 

Варто зазначити, що угода про статус із Чорногорією спершу має бути схвалена всіма 28 членами ЄС, а вже потім формально підписана. Після підписання угоди представники Frontex будуть розміщені в тих районах Чорногорії, що межують із ЄС: морський кордон з Італією та невеликий сухопутний кордон із Хорватією.

З початку цього року потік шукачів притулку та мігрантів, що прямують у Західну Європу через Балкани, значно збільшився.


18 червня 2018, 13:21
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Виноградівщині поліцейські оперативно розкрили пограбування (фото)

Порошенко ветував закон про обмеження річної заготівлі деревини

Голова МВФ заявила, що через дії Трампа світовий ВВП може зменшитися на 0,5%

Польща відмовилася від будівництва паркану між Україною і Білоруссю

У горах в Грузії знайшли двох українських туристів, але погода заважає врятувати їх

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину