Рубрика: Економіка

15 червня

Дефіцит бюджету зріс до 20,5 млрд грн

foto

Для порівняння, за аналогічний період 2017 року бюджет звели з профіцитом у 19,435 млрд грн

Державний бюджет України за перший квартал 2018 року було виконано з дефіцитом 20,587 млрд грн.  Про це повідомляє Державна казначейська служба України. Головний економіст Dragon Capital Олена Білан пояснює причини.

Які чинники призвели до виникнення дефіциту бюджету На початку року виник істотний недобір по деяких податках, зокрема, по ПДВ на імпортовані товари і по акцизах.

Недобір по ПДВ на імпорт мав місце через зміцнення гривні: при розрахунку Бюджету-2018 закладався курс 29,3 грн/$, але фактичний курс у першому кварталі виявився 27,1 грн/$.

Ще одним вагомим фактором стало зниження обсягів закупівлі природного газу. Зниження надходжень від акцизів було викликано різким падіння виробництва підакцизної продукції: цигарок і алкоголю. Поліпшенню ситуації може сприяти сезонна девальвація гривні ближче до кінця року, що збільшить податкові надходження від ПДВ на товари, що імпортуються. Крім того, надходження від акцизів на алкогольну і тютюнову продукцію можуть зрости на тлі відновлення виробництва в цьому сегменті.

Також, швидкими темпами ростуть збори від інших податків: податку на прибуток та ПДВ. З боку витрат – повинне сповільнитися зростання ЖКГ субсидій через нещодавнє рішення уряду посилити умови отримання субсидій громадянами.

Погіршення динаміки бюджетного балансу в порівнянні з минулим роком було викликано недобором ПДВ і акцизів з боку доходів, а також підвищенням пенсій (середня пенсія в результаті осучаснення зросла на 30% з жовтня 2017 року) і зростанням ЖКГ субсидій з боку витрат. 


15 червня 2018, 11:44
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Негативне сальдо зовнішньої торгівлі України виросло на 27%

Курс валют на сьогодні

Невицьке, Гута, Оноківці, Оріховиця та Кам’яниця: на Ужгородщині мають намір створити ОТГ

Світовий банк: Зростання економіки України є стриманим і нестійким

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 25,76 грн/долар

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину