Рубрика: Політика

14 червня

У Венеціанській комісії не знали про поправку про апеляцію в Антикорсуді

foto

У Комісії прокоментували скандальну поправку про апеляцію всіх поточних справ проти корупціонерів в судах загальної інстанції.

У Венеціанській комісії Ради Європи не наполягали на включенні в закон про Антикорупційний суд суперечливої норми про те, щоб справи проти корупціонерів, які вже направлені до суду, не підлягали апеляції в новоствореному суді. Про це в коментарі Європейській правді повідомив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.

"З боку Венеціанської комісії не було такої вимоги", - заявив він, коментуючи інформацію про дану норму, що з'явилася в ЗМІ вже після прийняття закону.

Як відомо, в підписаному і опублікованому законі про Вищий антикорупційний суд виявилася норма про те, що кримінальні справи, які вже направлені до суду першої інстанції, не підлягають перегляду в апеляційній палаті ВАС. Апеляцію у цих справах повинні розглядати загальні суди, навіть якщо ВАС на той момент вже запрацює. Ця правка виводить з розгляду ВАС всі нинішні резонансні справи стосовно топ-корупції; на розгляд майбутніх антикорупційних суддів будуть надходити лише майбутні справи.

У Страсбурзі досі чекають офіційний переклад закону англійською, що дозволить визначити додаткову позицію щодо конкретних норм.

Раніше нардеп від Народного фронту Єгор Соболєв заявив, що президент Петро Порошенко сфальсифікував одну зі статей закону. За його словами, в тексті документа говориться, що всі поточні справи Національного антикорупційного бюро, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені також в загальних судах, а не в апеляційній палаті Антикорупційного суду.

"Парламент за таке не голосував. Сфальсифікований текст по черзі підписали голова правового комітету Ради Руслан Князевич, спікер Андрій Парубій і сам Порошенко. Уже обговорив цю проблему з директором НАБУ Артемом Ситником. Будемо шукати рішення. Сама по собі ця фальсифікація показує, наскільки топ-корупціонери бояться Антикорупційного суду", - написав Соболєв у Facebook.


14 червня 2018, 11:12
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Маркировка предохранителей для спецтехники

Показник захворюваності на грип та ГРВІ в Закарпатській області нижче визначеного епідемічного рівня

Судитимуть чотирьох членів ОЗГ за створення міжнародного каналу нелегальної міграції

На річках Закарпатської області очікується підвищення рівнів води

Криза у Словаччині: спікер парламенту пригрозив виходом з коаліції і новими виборами

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено