Рубрика: Культура

07 червня

Померла легендарна українська режисерка Кіра Муратова

foto

6 червня

Їй було 83 роки. Легендарна українська режисерка жила в Одесі. Кіра Муратова народилася в Румунії у 1934 році. Під час Другої світової вона з родиною з рідного міста Сороки переїхала до Бухареста. Студенткою — навчалася на філологічному факультеті Московського державного університету Ломоносова.

У 25 років Муратова закінчила режисерський факультет Всеросійського державного інституту кінематографії у Москві. А вже за два роки відбувся її дебют як режисера. У 1961 році стала режисером на Одеській кіностудії.

Як сценарист і режисер Муратова дебютувала в 1962 році. Свої перші фільми Муратова зняла з чоловіком Олександром Муратовим. Самостійно режисерка зняла картину «Короткі зустрічі», до якого сама написала сценарій, та зіграла у парі з Висоцьким головну роль. Фільми «Короткі зустрічі» (1967) і «Довгі проводи» (1971) зробили її відомою. Після прем'єри картини «Вічне повернення» (2012) Муратова заявила, що йде з кінематографа.

Серед нагород Муратової - спеціальний приз журі Срібний ведмідь 40-го Берлінського кінофестивалю (1990), почесний Леопард Міжнародного кінофестивалю в Локарно (1994), Національна премія України імені Тараса Шевченка (1997), головна премія Мистецтв (1999, Берлінська Академія мистецтв), премія Свобода (2000, Американський фонд кіно), державна премія України імені Олександра Довженка (2002) - за значний внесок у розвиток вітчизняного кіномистецтва, приз Золотий Дюк за внесок в кіномистецтво - Одеський міжнародний кінофестиваль (2014).

Джерело: zaxid.net


07 червня 2018, 9:02
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Побачило світ видання «Жіночі прикраси з бісеру на Закарпатті»

Закарпатський режисер Михайло Фіщенко поставив грузинську комедію в Києві

В Ужгороді вп’яте вручатимуть премію імені Петра Скунця

На Закарпатті стартує ІV Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея

Новий туристичний маршрут у Карпатах: Як пройти "Шлях гуні" за 9 годин

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено