Рубрика: Суспільство

27 травня

Вчені припускають наявність підповерхневого океану на Плутоні

foto

Вчені з Південно-Західного дослідницького інституту (Southwest Research Institute, SwRI), США, об’єднали дані, отримані за допомогою двох різних космічних наукових станцій – апарату NASA New Horizons («Нові горизонти») і місії Rosetta («Розетта») Європейського космічного агентства – в спробі розробити нову теорію формування Плутонa, пише Phys.org.

«Ми розробили космохіміческую модель формування Плутона, яку ми називаємо моделлю «гігантської комети », – сказав доктор Крістофер Глен (Christopher Glein) з Відділу космічних наук і технологій SwRI.

Це дослідження присвячене багатому азотом льоду, що знаходиться на рівнині Супутник – гігантського льодовика, який формує ліву частку знаменитої області Томбо (освіти в формі серця на поверхні Плутона).

Вчені виявили, що кількість азоту в матеріалі льодовика дивно добре узгоджується з результатами розрахунків, проведених, виходячи з припущення про те, що Плутон формувався з матеріалу приблизно одного мільярда комет або інших об’єктів Пояса Койпера, схожих за складом з кометою 67P, яку досліджував зонд Rosetta.

Крім моделі «гігантської комети» вчені також вивчили «сонячну модель», в якій Плутон формується з дуже холодних льодів, які можуть мати склад, близький до складу речовини Сонця.

Крім азоту, який знаходиться на поверхні Плутона на даний час, вчених також цікавить, скільки азоту покинуло систему Плутона протягом його існування. Порівнявши цю кількість з кількістю монооксиду вуглецю, вчені з’ясували, що кількість монооксиду вуглецю на поверхні карликової планети знижено, в порівнянні з очікуваним – і це може вказувати на присутність води, можливо, навіть на наявність підповерхневого океану на Плутоні.

свідок


27 травня 2018, 16:45
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Набутий після COVID-19 імунітет не уберігає від повторного зараження — МОЗ

25% українців вважають, що перехворіли на COVID-19. Опитування

Усі іноземні авіакомпанії припинили польоти до Ізраїлю

Британія запровадила «паспорти вакцинації»

В горах Закарпаття затримали двох правопорушників, які лісом пробиралися в Україну

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено