Рубрика: Анонси

23 травня

В Ужгороді нагородять переможців Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

foto

В п’ятницю у у родинній садибі Чендеїв

У п’ятницю, 25 травня, о 13:00 відбудеться перше нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея. Конкурс було засновано минулого року з нагоди 95-річчя від дня народження відомого закарпатського прозаїка, лауреата Шевченківської премії. Змагання проводилося в трьох номінаціях: «молода проза» (вік учасників до 25 років), «доросла проза» та «чендеєзнавство» (популяризація та вивчення життя і творчості Івана Чендея).
До журі конкурсу увійшли: доктор філологічних наук, професор Сидір Кіраль (Київ), Марія Чендей-Трещак (донька письменника), доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету Сергій Федака, письменник і журналіст Олександр Гаврош. Конкурс малої прози імені Івана Чендея викликав несподіваний резонанс: було надіслано 173 тексти з різних куточків України та з-за кордону.
Засновником конкурсу виступила родина Івана Чендея (призовий фонд складає 20 тисяч гривень). 
Нагородження переможців відбудеться у родинній садибі Чендеїв (вул. Висока, 15), в будинку, де жив і творив один з найвідоміших закарпатських прозаїків ХХ століття. Наступного дня лауреати конкурсу та члени журі відвідають селище Дубове Тячівського району, де народився Іван Чендей, та здійснять символічне сходження на гору Ясенову, яка описана в багатьох творах письменника.

 


23 травня 2018, 9:32
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


7 травня в Ужгороді – велозаїзд BigCityRide

Закарпатський народний хор запрошує на концертну програму «Звідси гора, звідти друга»

27 квітня по всій лівобережній частині Ужгорода буде призупинено водопостачання

8 травня у Боздоському парку в Ужгороді відбудеться відкритий турнір "Велолідер"

Тиждень угорської кухні на Закарпатті триватиме з 14 по 16 травня

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено