Рубрика: Суспільство

21 квітня

Історія створення першої пожежної частини в Мукачеві

foto

Початок: 2 листопада 1840 року

2 листопада 1840 року, з метою попередження і боротьби з пожежами, Магістрат міста Мукачева запровадив статус уповноваженого пожежника. Його завданням було у випадку пожежі першим прибути на місце і керувати гасінням. А дзвіниця греко-католицького храму, побудованого через двадцять кроків, водночас служила і пожежною вежею.

Нарешті у 1880 році кілька мукачівських ентузіастів заснували добровільну Пожежну спілку. В її організації та спорядженні визначну роль відіграв Альберт Гергей, під керівництвом якого з 1902 по 1927 рр. було придбано перший моторний насос.

Його послідовик Йожеф Катріч, на основі угоди з міською владою, реорганізував спілку і збільшив число добровільних членів до 56 осіб, котрі продовжували діяльність разом з 11 оплачуваними пожежниками. 

В цей період пожежники мали в своєму розпорядженні два моторних насоси, одну машину для перевезення спорядження, 22-метрову розкладну драбину, змонтовану на машині, насос-причеп і автомобіль для термінових виїздів. Командувач пожежної служби у 1942 р. отримав дворянське звання і нове прізвище Капорнаї.

Саме він започаткував будівництво пожежної станції, яка й нині розміщується на набережній Латориці.

Джерело: сторінка Турінфоцентра Мукачева у соцмережах.


21 квітня 2018, 14:47
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Виноградівщині трапилась ДТП (ФОТО)

У Карпатах травмувався турист

Мукачівщина: В селі Ракошино сталась аварія

Ужгородська міська рада подає позов до суду про стягнення з ТОВ "Олександрія КЕПІТАЛ" 895 тисяч 380 гривень

В Україну йдуть дощі й різке похолодання

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину