Рубрика: Суспільство

04 квітня

Вхідна будівля міського водосховища Ужгорода, 1931 рік (фото)

foto

Функціоналізм, ар-деко

Архітектор – Ľudovít Oelschläger
Підрядник – Inž. V. J. Vojaček & Spol.

Адреса: Вул. Далека, 1
_________________

Будівництво міського водогону розпочалося у квітні 1930 року фірмою Ing. Jaroslav Matička (Прага, Карлін). Підприємство Матічки будувало безпосередньо мережу водогону, помпові станції та встановлювало пожежні гідранти. Будівництво водозабору, водонапірних резервуарів і вхідної будівлі водогону здійснювала фірма Ing. Václav J. Vojáček з Моравської Острави. Кошторис будівництва водогону становив 8 мільйонів чеських крон.

Ця споруда є, напевно, найменшою за розміром серед ужгородських публічних та інфраструктурних об'єктів міжвоєнного періоду. Проте, окрім надзвичайно виважених пропорцій, має унікальні деталі: продумані «вікна подвійного світла» зі склоблоків в підлозі цоколю для освітлення підземного простору та вишуканий герб міста, виконаний в техніці «штучний камінь».
__________________

Людовит Оелшлеґер (чеськ. Ľudovít Oelschläger) — відомий чехословацький архітектор німецького походження. Угорське ім’я — Lajos Őry. Народився у місті Кошице у 1896 році. Найвідоміші роботи — синагога та єврейська школа у місті Кошице, кошицький кінотеатр Slovan, санаторій в Татранській Полянці, міська ратуша в Михайлівцях, будівля торгової та промислової палати в Кошице, кінотеатр Capitol в Михайлівцях, кінотеатр Scala у Мукачеві тощо. В Ужгороді спроектував ряд наступних будівель — міський кінотеатр, єврейський культурний центр зі школою, міський басейн, будівлю водогону.

Uzhhorod Modernism


04 квітня 2018, 12:19
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Поліція Закарпаття розшукала чотирьох зниклих безвісти краян

В Ужгороді сталась пожежа

Аварія у Буштині: зіткнулись позашляховик та мікроавтобус

Дві школярки з Ужгорода отримуватимуть стипендії Президента України

Українцям дозволили вибирати між субсидією і пільгою на тепло

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину