Рубрика: Суспільство

02 січня

Жінка в декреті: яку роботу пропонують закарпаткам із дітьми?

foto

В Україні все більше жінок продовжують працювати під час відпустки по догляду за дитиною.

Про це розповіла Gazeta.ua експерт Тетяна Пашкіна.

 

“На сайтах пошуку роботи немає окремої категорії “робота для жінок у декреті”. Однак, налічується понад 4 тисячі вакансій на неповну зайнятість і близько 2200 – на віддалену роботу”, – говорить Тетяна Пашкіна.

Жінкам у декреті пропонують вакансії диспетчера, маркетолога, копірайтера, менеджера з телефонного продажу, програміста, швачки, інструктора дитячих майданчиків, вихователя, викладача вокалу.

“Ідеальною для мам є робота у дитячих центрах. Якщо жінка має педагогічний чи психологічний досвід, чи загалом розвинена у напрямку “мамства” людина – вона зможе знайти роботу. Коли мама знає англійську і користується скайпом, то є можливість давати уроки з дому. Мати зарплату 10 тисяч гривень”, – додала експерт.

 

Вакансій для жінок у декреті найбільше в Києві, Львові, Вінниці, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Черкасах. На Закарпатті ж навпаки – вакансій небагато, але молоді матері все частіше залишають дітей на батьків і їдуть за кордон.

“Якщо є можливість, то обов’язково раджу працювати під час декрету. Це допоможе заробити і не втратити кваліфікацію. До декрету я працювала інженером-проектувальником. Коли завагітніла, то вирішила – роботу не покину. Після народження дитини взяла два місяці перерви. Вони були найважчі. Потім почала працювати з дому, коли дитина спала. І чоловік допомагав. Тому вдавалося знаходити час для роботи та дитини”, – розповіла киянка Уляна Клименко.

Дехто з жінок під час декрету починає власний бізнес.

“Під час декрету у мене з’явилося нове хобі – Youtube. Навчилася знімати і монтувати відео. Відкрила свій кулінарний канал Lovecook. Після цього закінчила курси web design, створила сайт власноруч. Тепер вивчаю як просувати його в інтернеті”, – каже киянка Ірина Вдовиченко.

Однією з найбільш затребуваних вакансій у Києві стала посада помічника вихователя. У столиці шукають 758 нянь. Помічників бракує у кожному другому дитсадку.


02 січня 2018, 13:59
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Містичні таємниці Карпат: загадкові історії, які трапились у різних частинах Закарпаття

5 місць Закарпаття, в які можна закохатися

Патрульні Закарпаття зупинили 2 нетверезих водіїв

На Закарпатті пройшла Регата на Тисі (ФОТО)

Обсяг призначених субсидій в Україні зменшився на 75%

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину