Рубрика: Суспільство

01 грудня

Поліція Закарпаття закликає жінок не боятися говорити про насильство над собою

foto

Правоохоронці долучилися до обговорення проблеми насильства над жінками у рамках масштабного проекту місії ОБСЄ «16 Днів проти насильства»

В Ужгороді обговорили актуальну проблематику гендерного насильства над жінками. Конференція на цю тему відбулася за участі представників місії ОБСЄ, соціальних працівників, представників Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА, а також працівників Головного управління Нацполіції в Закарпатській області. Зокрема спікери обговорили та проаналізували резолюцію ООН «Жінки-Мир-Безпека», а також шляхи та методи виконання її умов у нашій державі.

Спостерігач місії ОБСЄ Лука Коста на початку заходу наголосив на основних напрямках роботи місії тут, на Закарпатті. З його слів, представники місії повсякчас проводять моніторингові дослідження, аналізують події та спостерігають за тим, як закарпатці виходять з критичних ситуацій. Під час 16 днів проти насильства, основний акцент у своїй роботі вони поставили саме на гендерній політиці краю.

«Зараз ми ознайомлюємося з оперативною ситуацією у краї. Зокрема і за напрямом реагування на злочини, пов‘язані з насильством над жінками та дітьми. У цьому питанні ми тісно співпрацюємо з правоохоронними органами, зокрема і з поліцією» — наголосив Лука Коста.

На думку іншого спостерігача місії Дейнеша Декань, прогрес України у питанні гендерної рівності є:

«Ми бачимо, що останнім часом жінки все ж взяли ситуацію під контроль. Приємно відзначити, що сьогодні у поліції Закарпаття та й України загалом можна побачити дедалі більше жінок. Більше того, вони опановують цю, на перший погляд, чоловічу професію і впевнено рухаються кар‘єрними східцями вгору: спершу здобувають визнання, а згодом і керівні посади».

Слід зазначити, що кампанія «16 днів проти насильства» діє уже протягом 26 років. Україна долучилася до цієї акції 2001 року. Відтоді щорічно в нашій державі з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Дати початку та завершення кампанії обрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини. У комплексі вони підкреслюють, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Про закарпатську специфіку та методи вирішення проблеми гендерної дискримінації нам розповіла старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Нацполіції Тетяна Трильо:

«Сьогодні у поліції Закарпаття працює дуже багато жінок, які нарівні з чоловіками виконують покладені на них обов‘язки. Жодних утисків чи упередженого ставлення до них немає».

Крім того, Тетяна Трильо наголосила, що головне, аби жінки не боялися говорити про те, що до них застосовують насильство. Тоді поліція зможе їм допомогти у вирішенні цієї проблеми: «Якщо ви є жертвою насильства у сім‘ї – важливо це визнати і заявити до поліції. Ми ж, у свою чергу, подбаємо про те, щоб убезпечити вас у майбутньому від цих протиправних вчинків з боку будь-кого. І це має значення. Інакше, якщо у вас є діти, дивлячись на те, як тато поводиться з мамою у них сформується неправильне уявлення про сімейні стосунки. Замовчуючи ці факти ви ризикуєте виховати або закриту у собі дівчинку, або майбутнього сімейного тирана».

Згідно загальнообласної статистики вчинення насильства у сім‘ї до поліції Закарпаття протягом 11 місяців поточного року надійшло 2465 звернень. З них 2226 – підтвердилися.

PM0image005 (1) PM310image004 (1) PM614image003 (1) PM762image006 (1) PM851image002 (1)

Відділ комунікації
поліції Закарпатської області


01 грудня 2017, 17:43
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Закрили єдину в Україні школу кобзарів

На Закарпатті виявлили 25 фактів крадіжок електричної енергії

Обрано запобіжний захід для екс-голови Перечинської РДА, який спричинив смертельну ДТП

В Ужгороді сталася аварія

На Закарпатті пройде унікальний гастрономічний фестиваль «Бичківські голубці»

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину