Рубрика: Суспільство

19 жовтня

За тиждень в Мукачеві 532 дітей отримали щеплення проти поліомієліту

foto

Найголовніше про небезпечну хворобу – поліомієліт

Відділ охорони звертає увагу, що поліомієліт – це невиліковне інфекційне захворювання. Його спричиняє вірус поліо, що уражає нервову систему та призводить до паралічу, від якого жертви страждають усе життя. 5-10% з тих,що захворіли, помирають через ураження дихальних м’язів.
Вірус поліо є дуже заразним. Він може передаватися від дитини до дитини та інфікувати без жодних симптомів, поки не призведе до зараження та паралічу тієї дитини, яка не має щеплення. Вірус живе в зараженій слині або калі інфікованої особи протягом багатьох тижнів. Поліо передається під час контакту з калом або слиною інфікованої людини як правильно, через брудні руки до рота, - і після цього розмножується в кишечнику. Побутові предмети та іграшки, що контактували з калом або слиною, можуть переносити вірус до рук і рота дитини. Вірус може заражати воду та їжу, якщо люди не миють руки.
Є два типи вакцин:
1. Оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – дві рожеві краплі, які капають у рот. Вона використовується для зупинення спалахів та досягнення високого рівня захисту дітей на територіях, куди повернуся і де циркулює вірус, а також для проведення рутинної імунізації.
2. Інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ), що вводиться шляхом ін’єкції. Вона використовується для рутинної імунізації.
Як ОПВ, так й ІПВ є абсолютно безпечними вакцинами. ОПВ, що використовується в Україні, перекваліфіковано ВООЗ та закуплено ЮНІСУФ. Вакцину, яка застосовується в Україні, вироблено у Франції. У неї немає розповсюджених побічних ефектів, і її також використовує весь світ. Протягом останніх 20 років ця вакцина врятувала 5 мільйонів дітей від хронічного паралічу, спричиненого вірусом поліо.
Вакцинація проводиться всім дітям у віці 2, 4, 6, 16 місяців, 6, 14 років.
Дуже важливо забезпечити вакцинацію хронічно хворих дітей, оскільки рівень їхнього імунітету є нижчим,ніж в інших, - а отже, вони вразливіші до інфікування вірусом поліо. ОПВ є безпечною, і її можна давати хворим дітям, що мають симптоми грипу чи застуди. Протипоказання до щеплення – надзвичайно рідкісні випадки. Їх може визначити ваш лікар або спеціальна імунологічна комісія, що збирається в районній лікарні або міській чи обласній поліклініці.
Додаткові заходи (кампанія) з імунізації передбачають додаткові щеплення для великої кількості дітей протягом короткого часу. Вони організовуються, коли епідеміологічна ситуація в країні погіршується і є високий ризик зараження, а також під час спалахів інфекційних хвороб.
Рутинна імунізація – це програма. яку держава проводить для всього населення, зокрема для всіх дітей молодшого віку, щоб забезпечити захист від найнебезпечніших інфекцій. В Україні діти отримують безкоштовні щеплення від 10 захворювань за 6 разів протягом перших півтора року життя. Рутинна вакцинація від поліо є однією зі складових стандартного календаря щеплень.
ШАНОВНІ БАТЬКИ, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Навіть повністю щепленим дітям потрібні додаткові щеплення ОПВ протягом кожного туру кампанії з вакцинації.
Будь ласка, стежте за оголошеннями в ЗМІ та питайте свого сімейного лікаря про графік наступних турів імунізації. Зокрема звертайте увагу на інформацію про вік дітей, яким варто зробити щеплення проти поліомієліту. Протягом тижня в Центрі ПМСД м. Мукачева вакциновано 523 дітей.

 


19 жовтня 2017, 10:30
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Закрили єдину в Україні школу кобзарів

На Закарпатті виявлили 25 фактів крадіжок електричної енергії

Обрано запобіжний захід для екс-голови Перечинської РДА, який спричинив смертельну ДТП

В Ужгороді сталася аварія

На Закарпатті пройде унікальний гастрономічний фестиваль «Бичківські голубці»

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину