Рубрика: Культура

03 жовтня

Сольну програму «Ой беру я ягудки» представить в Ужгороді Яна Садварій

foto

У філармонії

 

Справжній подарунок своїм шанувальникам – сольну програму «Ой беру я ягудки» – представить 5 жовтня у Закарпатській обласній філармонії одна з найяскравіших виконавиць нашого краю Яна Садварій. Багатогранність її таланту просто вражає: співачка, композитор і поетеса, педагог з вокалу, член журі багатьох пісенних конкурсів і фестивалів. Вже майже 20 років Яна Садварій є провідною солісткою Заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Її неповторний голос глибокого оксамитового тембру і широкого діапазону вітали не лише на різних концертних майданчиках України, а й у Словаччині, Чехії, Угорщині, Польщі, Хорватії, Німеччині.

Яна Садварій закінчила Полтавське музичне училище ім.М.Лисенка та Національну музичну академію ім.П.Чайковського по класу бандури. Ще в студентські роки пробувала себе в різних амплуа – працювала у складі тріо бандуристок, викладала бандуру в одній із київських музичних шкіл, співала в семінарському хорі. А коли зустріла свою долю – Олександра Садварія, з яким разом створили чудову сімейну пару – не роздумуючи поміняла столицю на Ужгород. З неймовірною проникливістю і майстерністю виконує вона закарпатські народні ліричні і жартівливі пісні, тужливі балади. Ще одна особливість артистки – здатність співати різними вокальними манерами: академічною, народною, естрадною. Це дає змогу Яні Садварій виконувати сольні партії у творах різних жанрів і брати участь у таких масштабних мистецьких проектах філармонії, як «Український реквієм» і кантата-ораторія «Мати» В.Гайдука, «Меса» І.Мартона, симфонія «Світ» Ман-Чінг-Ю тощо. Щодо авторських пісень, то їх у творчому доробку Яни Садварій назбиралося більше 150-ти. Вихованці співачки впевнено здобувають перемоги на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах і фестивалях. Вісім із них продовжили навчання у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв, а Рената Штіфель та Аліна Паш вже досягнули певних успіхів на вітчизняній естрадній сцені.  

Неможливо підрахувати, скільки разів за свою кар’єру Яна Садварій виконувала соло. Але 5 жовтня на сцені Закарпатської обласної філармонії вона вперше постане перед глядачем у різних образах і в різних амплуа. Перш за все виступить у супроводі Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, виконає закарпатські й лемківські народні пісні, колискові і балади, заспіває румунською й іспанською мовами. В концерті прозвучать вірші й авторські пісні Яни Садварій, а слухачі почують її унікальний голос у поєднанні з цимбалами, віолончеллю, жіночим складом хору, оркестром тощо. Інструментальні соло виконають І.Вархол, Л.Ленарт, Ш.Шрайнер, М.Бровді, Е.Фіщенко, а довершать програму заслужений артист України Олександр Садварій та Катерина Лінтур, у репертуарі яких є не одна пісня цієї авторки. Ведуча – Наталія Делеган. Початок концерту – о 18.30.

                                                       Підготувала Таїсія Грись


03 жовтня 2017, 15:53
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У «Паланку» представлено виставку мистецьких полотен «Чуття єдиної родини»

До Мукачева з презентацією збірки поезій “Пошепки і вголос” завітає поетеса Юлія Брежко-Камінська

В мережі з’явилося архівне відео святкування 300-ї річниці з дня народження Ілони Зріні в замку Паланок

В Ужгороді виставку творів живопису презентує Сергій Глущук

У Мукачеві проведуть історичну реконструкцію весілля Ілони Зріні та Імре Текелі

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину