Рубрика: Культура

09 вересня

Історія будівництва Закарпатської ОДА

foto

У 1930 році талановитий словацький архітектор Франтішек Крупка завершив розробку проекту будівлі Земського уряду Підкарпатської Русі

У 1930 році талановитий словацький архітектор Франтішек Крупка завершив розробку проекту будівлі Земського уряду Підкарпатської Русі. Споруда постала в центрі підковоподібного силуету кварталу Малий Ґалаґов. У 1932 році розпочалося будівництво 6-поверхової залізобетонної урядової будівлі прямокутної форми. Генеральним підрядником і забудовником стала відома празька фірма Lanna ASS.

Фронтальний фасад з його порталом зі строгими колонами, антаблементом та лізенами має виразні ознаки неокласицизму. Загалом на побудову урядової споруди було витрачено 24 млн чеських крон. Будівництво завершилося в 1936 році, споруда мала вмістити всі крайові уряди Підкарпатської Русі.

Проект чільного фасаду будівлі зазнав змін, і версія з геральдичним скульптурним ансамблем герба Чехословацької республіки та скульптур-щитотримачів залишилася лише на проектах 1930 року, знайдених в Державному архіві в Берегові. Будівля Земського уряду була оснащена двома пасажирськими ліфтами безперервної дії — патерностерами, один з яких діє і в наш час.

Назва такого типу відкритого ліфта походить від латинського словосполучення Pater noster — «Отче наш» як алегорія з вервицею, намистини якої безперервно рухаються під час молитви. Виробник патерностерів для даного об’єкту — компанія ?KD (?eskomoravská Kolben Dan?k). Атріум будівлі має висоту трьох поверхів і завершується скляною стелею, в результаті чого денне світло потрапляє не лише в атріум, але і в коридори та на сходові марші. Простір атріуму використовувався для урочистих прийомів, балів і концертів, оскільки був спроектований з унікальними акустичними даними.

uzhgorod


09 вересня 2017, 17:25
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Кінофрагменти одного із фільмів знятих в Ужгороді у радянські часи (відео)

Виставку художників Тячівщини представили в мукачівському замку

Фестиваль «Де бере початок Тиса» відбувся на Рахівщині

На Виноградівщині триває наукова етнографічна експедиція (ФОТО)

Мукачівський зразковий театр "Росинка" привіз додому два перші місця зі Всеукраїнських фестивалів

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину