Рубрика: Економіка

05 серпня

Закарпатці знову платитимуть за "газову трубу"

foto

НКРЕКП остаточно затвердила введення абонплати за природний газ, яка може з’явитися в квитанціях уже в серпні

Окрім витраченого ресурсу, споживачі повинні будуть платити за його транспортування і розподіл. Про це повідомляє «Сегодня».

Чинний тариф на газ у 6,8 грн за кубометр буде розділений на дві складові. У результаті сам газ буде коштувати 6 грн за кубометр, однак, крім цього, кожен місяць незалежно від споживання доведеться платити фіксовану суму за транспортування і розподіл — від 20 до понад 100 гривень (80 копійок за кубометр). Вона передбачена Законом «Про ринок газу», європейськими директивами, крім того, українська влада взяла на себе зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом уже до кінця поточного місяця впровадити абонентську плату на газ.

Чиновники впевнені: платити повинні і ті українці, які спалюють багато газу, і ті, хто взагалі не використовує блакитне паливо, але не відмовляється від газопостачання. Нацрегулятор прийшлов до висновку, що нараховувати абонентську плату потрібно виходячи з потужності лічильника. Чим більша пропускна здатність, тим більше доведеться платити.

  У відомстві роз’яснили зв’язок між розміром абонплати і типом газових лічильників. Вони діляться на три типи за діапазоном експлуатаційних витрат: G4, G2,5, G1,6. Якщо в квартирі газ використовується тільки для приготування їжі (стоїть газова плита), досить лічильника G1,6. Якщо в будинку є плита і газова колонка — G2,5, якщо ж є газове опалення, потрібен лічильник G4. Чим потужніший лічильник, тим більшою буде абонплата. Тому важливо, щоб, наприклад, у квартирі з однією газовою плитою не стояв лічильник G4, інакше доведеться переплачувати. Як пояснили в НКРЕКП, українці мають право вибирати і змінювати лічильник самостійно. Більше того, якщо виявиться, що лічильник знаходиться на балансі облгазу і при цьому його пропускна здатність вища, ніж необхідно, споживач має право вимагати замінити лічильник за рахунок постачальника.

Відповідно до Закону «Про комерційний облік природного газу», газові лічильники до 2018 року мають встановити всім споживачам. При цьому, як роз’яснили в Міністерстві соціальної політики, українці мають право вимагати поставити лічильник у кожну квартиру, а не один на весь будинок. Як будуть нараховувати абонплату українцям без лічильників, наразі в НКРЕКП іще не вирішили. Є кілька варіантів: за лічильником G2,5 (платити доведеться більше), або як за лічильником G1,6 (у такому випадку абонплата буде менша).


05 серпня 2017, 14:36
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Кабміні розповіли субсидіантам, як отримати "живі" гроші за зекономлений газ

Звітність з ЄСВ за новими формами: коли потрібно подавати?

Закарпатці за півроку витратили 18 мільйонів доларів на нові авто

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,30 грн/долар

Незабаром в Україні знову подорожчає алкоголь

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину