Рубрика: Суспільство

04 серпня

Уже в шосте день ВДВ пройшов на полонині Руна (фото)

foto

Цьогоріч другого серпня полонина Руна вже у шостий раз на День високомобі́льних десантних військ приймала у себе активістів ГО Закарпатський обласний осередок «Ніхто крім нас» .

 

Саме тут, на висоті 1482 метри над рівнем моря,  в 1944 році висадкою десантникі-диверсантів було покладено початок десантних традицій на Закарпатті. Започаткував цю традицію у 2011 році голова обласного осередку «Ніхто крім нас» Михайло Куцкір.

         Цьогоріч  під знаменами організації зібралося понад 100 колишніх десантників з Ужгорода, Перечина, Сваляви Міжгір'я. Мукачева та Берегова.  Серед них: воїни-афганці, учасники інших бойових дій, атовці зі 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади. Також до цих мужніх чоловіків приєднався і легендарний боєць "Донбасу" Вадим Бабич (позивний "Хабіб").

         За традицією, вшанування почалося в обласному центрі з покладання квітів полеглим бійцям до обеліску «Скорботна Мати» та меморіалу загиблим учасникам АТО.

         Далі на  автобусах усі вирушили в напрямку Перечинського району. В районі села Липовець, пересівши з комфортабельного транспорту на потужні вантажівки, попрямували до полонини Руна.

         "Цей захід – це, передусім, наш вклад у національне військово-патріотичне виховання підростаючого покоління. Цей процес має бути безперервним  i базуватись на засадах політики національної пам’яті; відповідати певному історичному етапові, прищеплюючи любов до Батьківщини на прикладах героїчного військового служіння Україні.  Адже серед нас є й чимало закарпатських десантників, обпалених війною на сході України.

         Цей день на полонині Руна – це наша шана і подяка всім, хто зі зброєю в руках захищав рідну землю в роки Другої світової війни, служив у частинах ВДВ у післявоєнні роки, брав участь у локальних конфліктах сучасності; а також тим, хто зараз  продовжує бойові традиції десантників», - наголосив у своєму виступі Михайло Куцкір.

Далі присутні подивились показовий виступ бійців-хортингістів з ужгородського клубу "Проспект". Молоді спортсмени виступали разом зі своїм наставником – учасником бойових дій в Афганістані Михайлом Куцкіром.

         Після хвилини мовчання, у пам’ять про загиблих побратимів у повітря злетіли голуби. А далі за бограчем та «фронтовими стограмами» над полониною лунала дружня бесіда між цими мужніми чоловіками.04 серпня 2017, 9:59
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Береги Ужа в смітті та борщівнику (відео)

У Харкові застрелили сімейну пару, 13-річну дочку подружжя поранено (фото)

Тут вміють їх і збирати, і готувати. Де на Закарпатті грибна столиця України?

Прикра помилка змусила родичів відомого політика змінити прізвище

Втрачений Ужгород: підприємство Вінце Нілаша на вулиці Капушанській (фото)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину