Рубрика: Суспільство

17 квітня

Поливаний понеділок: звідки на Закарпаття прийшла традиція поливатись парфумами

foto

Закарпаття у цьому плані є унікальним регіоном, адже більше ніде в Україні не прийнято замість води використовувати парфуми.

Якою є історія цього Великоднього ритуалу спеціально для Mukachevo.net розповів туризмознавець Федір Шандор.

—Таку звичку на Закарпаття принесли шваби. Здебільшого це була протестантська традиція, адже протестанти відкидували язичницькі позиції щодо поливання водою. Тому з появою швабів, а також італо-французької династії Анжу разом з Карлом-Робертом Анжу, з’явився полив лавандовою водою. Це було приблизно у 14 столітті і таке робили тільки аристократи. І тільки у 19 столітті це перейшло на простих людей.

Поливались спочатку підсолодженою водою, яку робили з цукру і карамелі, або водою, яку виварювали з розмарином, чебрецем, м’ятою тощо. Парфумами почали поливатись уже у чехо-словацьких період, коли у людей з’явились гроші.

Тобто це французько-італійська традиція, яка поширилась на Закарпатті через швабів-протестантів, - розповідає Федір Шандор.

Сьогодні парфумами поливаються в Італії, Франції, Чехії, Австрії, Словаччині, Угорщині, Словенії, Румунії. У тих державах, де є ортодоксальний вплив православних, такої традиції нема. Але цікавий факт, що православні Закарпаття теж поливаються парфумами.


17 квітня 2017, 9:22
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На вулицях Ужгорода двічі горіло сміття

Чергову контрабанду тютюну попередили закарпатські прикордонники (ФОТО)

Історія єврейського дому та школи в Ужгороді (ФОТО)

На закарпатському кордоні незначні черги

На 4 вулицях Ужгорода можливі перебої з водопостачанням

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину