Рубрика: Суспільство

05 березня

Яку воду п’ють закарпатці?

foto

Чи варто пити воду з джерел?

Державна установа "Закарпатський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" та його відокремлені структурні підрозділи протягом року здійснювали лабораторний контроль за якістю та безпекою питної води, яку населення області використовує для господарсько-побутових потреб. При цьому лабораторні дослідження виконувалися як планові, на замовлення та з метою моніторингу безпеки води у різні періоди року. В Закарпатській області населення забезпечується водою за рахунок централізованого водопостачання (водопроводи комунальні, відомчі та сільські), а також децентралізованого (шахтні та артезіанські колодязі, каптажі).

З загальної кількості досліджених проб вода з водопроводів за хімічними та бактеріологічними показниками не відповідала державним нормам та правилам в середньому до 5 % із значним перевищенням вказаних показників в деяких районах (Ужгородський, Берегівський, Міжгірський - за хімічними показниками, Міжгірський, Рахівський - за бактеріологічними показниками). Такий стан пояснюється використанням води з відкритих водойм без необхідного обладнання для очистки та знезараження.

Результати досліджень води з джерел децентралізованого водопостачання свідчать про наявність порушень санітарних правил стосовно її якості та безпеки. За хімічними показниками порушення були виявлені в Берегівському, Іршавському, Свалявському, Хустському та Міжгірському районах, а за бактеріологічними показниками в В. Березнянському, Свалявському, Ужгородському, Перечинському та Тячівському районах. Така ситуація пояснюється використанням незахищених грунтових вод через шахтні колодязі, якість та безпека води в яких напряму залежить від стану навколишнього природного середовища.

З метою попередження негативного впливу питної води на стан здоров'я бажано для питних потреб використовувати тільки кип'ячену воду або очищену бутильовану та мінеральну.
 


05 березня 2017, 14:27
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Закарпатті стались 2 аварії

Спалах кору на Рахівщині: кількість хворих школярів зросла

До списку найгарніших водоспадів України ввійшли і закарпатські (фото)

З шести поліцейських ГУНП Закарпаття – учасників відкритого чемпіонату прикордонної служби з легкої атлетики призові місця взяли п’ятеро

На все Закарпаття заплановано функціонування лише 6 організованих місць відпочинку краян на воді

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину