Рубрика: Суспільство

20 серпня

Китайський маршал із Закарпатського краю

foto

ФЕН ЮСЯН (справжнє прізвище Іреней Фендь) — китайськийвійськовий та політичний діяч. Українець за походженням, народився в 1868 році на Закарпатті (правдоподібно в Бичкові) у родині греко-католицького священика. Закінчив гімназію в Експеріясі

У 80-х роках, найнявшись матросом на корабель, приплив до Сполучених Штатів    і  зазнав епідемії "золотої лихоманки", пише PUBLIC.

У 90-х роках сер Фен (так його називали на фронті) спромігся закінчити школу морських офіцерів. У 1898 році, коли розпочалася війна між США  та   Іспанією,   Іренею   присвоїли звання капітана, а за участь у боях на Карибах у 1900 році йому контр-адмірала. Через поранення Іреней Фендь змушений був покинути армію та заснувати фірму з продажу східних прянощів. Завдяки фірмі познайомився з китаянкою, одружився із нею та переїхав на її батьківщину.

У час розпаду китайської династії Цін він спромігся завоювати прихильність тамтешніх можновладців та стати у 1918 році генералом армії, взявши ім'я Фен Юсян. Після Першої світової війни Фен Юсян тримався антияпонської та антирадянської позиції.    

Наприкінці 20-х років новий президент Китаю Чан Кайші надав Фен Юсяну чин маршала, який  на той час був міністром оборони. Його підпис стоїть під текстом угоди між Китаєм і СРСР. Після 1940 року Фен іЮсян подав у відставку з усіх своїх постів, але  жити залишився у Китаї.

Що цікаво, у 30-х роках у Бичкові жив його молодший брат Ігор Фендь. Спочатку   вчителював, а згодом мав адвокатську практику на Пряшівщині. Брати листувалися. Кажуть,  контакти припинилися  безпосередньо  перед подіями 1939 року в Карпатській Україні. 


20 серпня 2016, 13:48
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


МОЗ затвердило правила роботи басейнів і спортзалів на карантині

Угорщина відкриває чотири пункти пропуску на українсько-угорському кордоні

Нездані екзамени виноградівської поліції: тіло Василя Гоблика, мародерство на ДТП, крадіжка медобладнання, наркотики

У Закарпатській області можуть пом'якшити карантин

Відпочинок на сільських територіях та в нацпарках цього року у пріоритеті

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину