Рубрика: Суспільство

11 серпня

Експедитори від Вікіпедії досліджували Закарпаття

foto

Їх цікавили гірські села Тячівщини.

Впродовж 3 днів тернополянка Оксана Кузьменко та дубівчанин Траян Мустяце у рамках вікіекспедиції збирали інформацію про гірські населені пункти Тячівщини.

У полі зору дослідників були Калини, Дубове, Красна, Усть-Чорна, Лопухово, Руська та Німецька Мокра, повідомляє Тyachiv.

Зі слів Оксани Кузьменко, до цього часу у Вікіпедії не було вичерпної інформації про населені пункти Дубівського та Усть-Чорнянського кущів. Тому дівчина  вирішила виправити ситуацію й зібрати якомога більше відомостей про цей регіон.

- Я виграла грант на дослідження гірських сіл й наразі працюю у рамках вікіекспедиції. Мені допомагає Траян Мустяце. Ця  краєзнавча подорож відбувається за сприяння та підтримки ГО «Вікімедіа Україна». Основною метою проекту є створення під час подорожей фото-, аудіо-, відеоматеріалів для завантаження у Вікісховище і для подальшого додавання їх у статті проектів Фонду Вікімедіа, а також написання та покращення статей у Вікіпедії про відвідані об'єкти.

Загалом, зробили більше 800 знімків. Але у галерею Вікі потраплять лише найкращі світлини, - розповідає дослідниця Оксана. – Добирались до віддалених населених пунктів,  як Німецька Мокра та Лопухова, автостопом. Зазвичай нас підвозили лісовози, це найпопулярніший вид транспорту у цих селах, - розповідає про подорож дівчина.  - Нам таланило з погодою, а ще зустрічали на шляху чуйних жителів, які радо допомагали.

Експедитори зазначають, що приємні враження після подорожі залишили практично всі відвідані населені пункти. Наразі мандри селами для експедиторів закінчились. Однак у Оксани та Траяна попереду ще чимало роботи. Дослідники опрацьовуватимуть зібраний  матеріал та писатимуть  статті  про населені пункти.  І вже ближчим часом на сторінках Вікіпедії користувачі мережі зможуть ознайомитись з роботою дослідників й довідатись більше про гірські села Тячівщини. На думку експедиторів, це допоможе збільшити потік туристів до регіону. 


11 серпня 2016, 19:58
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Дітей до шести місяців необхідно годувати виключно грудним молоком - ВООЗ

Зі спекою на Закарпаття повернулися й пожежі в екосистемах

Міністр юстиції Австрії дозволив екстрадицію Фірташа до США

Закарпатська поліція розшукала трьох осіб, серед них неповнолітня мукачівка

Ситуація на ринку праці

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину