Новини культури

27 вересня

У закарпатське Доробратово привезли мощі Святого Миколая

26 вересня завдяки зусиллям правлячого єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії преосвященного владики Мілана на Закарпаття вперше була привезена частина мощів Св. Миколая, яку встановили у Свято-Миколаївському храмі села Доробратово на Іршавщині.

Прочитати новину
27 вересня

1-5 жовтня в Ужгороді проходитиме XII Міжнародний фестиваль театрів для дітей "Інтерлялька"

Свої вистави представлять 16 колективів, шість з яких — українські. Крім того до Ужгорода завітають театральні трупи зі Словаччини, Польщі, Угорщини, Румунії, Росії, Білорусі, Сербії, Болгарії. Вперше у фестивалі візьмуть участь представники Туреччини. За всю історію фестивалю його учасниками стали колективи 48 держав.

Прочитати новину
27 вересня

На Закарпатті живе людина, яка не дає вмерти книзі

Він мій університетський однокурсник. З ним ми поділили ношу старости нашого курсу філологів-україністів – він починав, а я завершував цю не зовсім приємну для нас місію.

Прочитати новину
27 вересня

На Мучівщині відзначають Воздвиження Чесного Хреста Господнього

27 вересня у всіх церквах, де тільки відзначається це величне свято, християни схиляють голову і поклоняються Чесному й Животворящому Хресту Господньому, бо він скроплений Кров’ю Сина Божого.

Прочитати новину
27 вересня

Вересневі "літературні" пригоди закарпатців у Львові

Як письменники Закарпаття престижний літературний форум у Львові підкорювали.

Прочитати новину
27 вересня

На Закарпатті відгуляв ІІ відкритий фольклорний фестиваль "Яворові Гуслі"

Фестиваль проходив у селі Драгово Хустського району.

Прочитати новину
26 вересня

Первый фестиваль русской культуры прошел в Мукачево

Первый межрегиональный фестиваль русской культуры прошел в г. Мукачево. В его участии приняли представители русских общин западной Украины.

Прочитати новину
25 вересня

Володимир ПРИХОДЬКО: "Дитячі думки — це завжди істина"

Хто може побачити всі основні недоліки та проблеми обласного центру прозорим та незаангажованим поглядом? Звісно, що діти. Саме так розмірковують організатори конкурсу дитячого малюнка «Ужгород - найкраще місто України», що відбувається у рамках однойменного проекту Громадянської платформи «Створимо краще місто», ініційованого активними ужгородцями на чолі з Володимиром Приходьком за співпраці з громадською молодіжною організацією «Культурно-Мистецької фундації «Порабуло».

Прочитати новину
25 вересня

Ужгородські "Пізнайки" й "Розважайки" готові до змагань

Наступного вівторка стартує 2 тур телевізійного конкурсу "Пізнайки" — "Розважайки", організованого дитячим міжнародним журналом "Пізнайко", управлінням освіти Ужгородської міської ради та Закарпатською ОДТРК.

Прочитати новину
25 вересня

Книжка "Я слухаю пісню Америки" від ужгородської поетеси-"американки"

Днями в ужгородської поетеси Оксани Луцишиної, яка вже багато років живе в США і час від часу наїжджає до України, вийшла її п’ята книжка – “Я слухаю пісню Америки”. Нині жанрові межі максимально розмито, то ж тяжко сказати, чи це збірка віршів, чи цілісна поема, оскільки на 77-ми сторінках діють одні і ті же ліричні персонажі, прочитується наскрізний сюжет, героїня їде на авто упродовж багатьох з одного вірша до іншого.

Прочитати новину
«1...578579[580]581582...605»