Новини культури

06 жовтня

Жінка-диригент із Закарпаття "керувала" оркестром ще студенткою

Керівник симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії Вікторія Свалявчик про творчість, інтуїцію, хвилювання й експерименти

Прочитати новину
06 жовтня

Бібліотеки Закарпаття: Від плісняви — до Інтернету!

Сьогодні популярність бібліотек серед люби-телів почитати мала би зростати із суто прагматичних міркувань. Книжка стає все дорожчою. Не кожен може дозволити собі купити друковану працю за 90-100 грн. Також не всі призвичаїлися до книжок в електронному вигляді. Поки що людям усе ж таки хочеться потримати в руках реальний томик, а не сидіти перед комп'ютером чи за електронною читалкою. Ми вирішили з'ясувати, чим сьогодні можуть зацікавити читачів дві найбільші книгозбірні краю.

Прочитати новину
06 жовтня

У Закарпатському обласному театрі ляльок відбулася прем’єра вистави "Коняги"

3 жовтня в Ужгороді у Закарпатському обласному театрі ляльок «Бавка» відбулася прем’єра вистави «Коняги» за п’єсою болгарки Ради Москової «Куди ти, лоша?».

Прочитати новину
06 жовтня

"Дванадцять" у дзеркалі Карпат

Книга під такою назвою репрезентує дванадцять поетів Карпат у перекладі на словацьку. А перша прем'єра цього ошатного видання в художньому оформленні Надії Пономаренко відбулася в залі Потоцьких у Львові на книжковому форумі. Чудова зала ледь вмістила всіх бажаючих долучитися до імпрези.

Прочитати новину
06 жовтня

Ужгородці мають чудову нагоду по-новому відкрити Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі та Юрія Грабаря

Нині у виставкових залах Закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая триває цікава експозиція картин класичного мистецтва. Вона відкривається творами XV сторіччя.

Прочитати новину
05 жовтня

В Ужгороді відкрилася виставка художниці Ольги Скакандій, присвячена її 60-річчю

З 1 жовтня в галереї «Ужгород» стартувала виставка члена Національної спілки художників України Ольги Скакандій, яка присвячена її 60-річному ювілею. Тут представлені роботи різних жанрів: живопис, батік, кераміка, ляльки.

Прочитати новину
05 жовтня

Вулицями Ужгорода ходили персонажі популярних казок-вистав

Сонячний, веселий настрій подарували вчора ужгородцям актори, які приїхали на Міжнародний фестиваль театрів ляльок. Вони влаштували незабутнє свято для малих і дорослих, пройшовшись вулицями міста костюмованою театралізованою ходою. Але перед тим, як вирушити у невеличку мандрівку, лялькарі зібралися на площі Театральній. Бо саме звідси в обідню пору й розпочалася хода.

Прочитати новину
05 жовтня

Закарпатська Перечинщина — край талантів

У райцентрі Перечин минулої неділі відбулося свято «Перечинщина — край талантів!». Привітати господарів та гостей міста приїхали перший заступник голови облради Андрій Сербайло, заступник голови ОДА Іван Качур, голова райради Петро Грицик, міський голова Перечина Мирослава Гуранич та ін.

Прочитати новину
05 жовтня

Запрошує Перший Закарпатський фестиваль-ярмарок "ЗОЛОТИЙ ГУЛЯШ"!

Шановні цімбори, цімборки і цімборські діти! Маємо за велику честь запросити Вас на Перший Закарпатський фестиваль-ярмарок “ЗОЛОТИЙ ГУЛЯШ”.

Прочитати новину
05 жовтня

На Закарпатті діє унікальний Музей безпеки

Управління Служби безпеки України в Закарпатській області має свій музей, до якого, в принципі, можуть потрапити усі бажаючі.

Прочитати новину
«1...572573[574]575576...606»