Рубрика: Економіка

29 липня

МВФ вже перерахував Україні перший транш кредиту у розмірі $ 1,89 млрд.

foto

МВФ у четвер виділив Україні перший транш по кредитній лінії stand by у розмірі $ 1,89 млрд., повідомив глава місії МВФ в Україні Танос Арванітіс у ході телефонної прес-конференції. "$ 1,89 млрд. буде виділено вже сьогодні. Друга частина буде надана після першого перегляду програми stand by", - сказав Арванітіс.

Як уточнив журналістам постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр, перший перегляд програми stand by буде проведено у жовтні-листопаді поточного року. 

Арванітіс також зазначив, що в 2011 році Україна може отримати в рамках програми stand by 4 млрд. SDR (спеціальні права запозичення). 

Відповідаючи на запитання агентства Інтерфакс-Україна, голова місії МВФ повідомив, що в даний час поточна ставка за кредитною програмою stand by становить близько 2,5%, уточнивши при цьому, що надалі вона може змінюватися залежно від ставок на ринку. 

Альєр, у свою чергу, зазначив, що протягом перших трьох років Україна буде виплачувати тільки відсотки за користування кредитом МВФ, а після закінчення цього терміну країна повинна почати виплати по тілу кредиту. 

Як повідомив в інтерв'ю журналу Фокус віце-прем'єр України Сергій Тігіпко, кошти МВФ залучаються під 3,5% річних. 

Раніше повідомлялося, що рада керівників МВФ схвалила надання Україні напередодні 29-місячної стабілізаційної кредитної лінії stand by у розмірі 10 млрд. SDR (відповідає приблизно $ 15,15 млрд.). 

Відповідно до рішення ради, відразу Україна зможе отримати 12,5% млрд. цієї суми - $ 1,89 млрд., тоді як виділення подальших коштів буде відбуватися після щоквартальних переглядів. 

Більшу частину кредитних коштів отримає Національний банк, однак частина з них, оцінювана віце-прем'єром Сергієм Тігіпком у 20%, може піти на фінансування дефіциту бюджету, зокрема, на оплату $ 2 млрд. бриджевого фінансування російського банку ВТБ, залученого в червні цього року.
 


29 липня 2010, 20:18
Інтерфакс-УкраїнаСхожі новини


Українські вареники з м'ясом за рік подорожчали на 45%

Ціни вгору! Із 1-го березня виноградівці дорожче платитимуть за воду

Податкова знижка на навчання: особливості отримання, якщо оплату здійснено за декілька періодів

Офіційний курс гривні

Отримати довідку про свої доходи не відвідуючи органи ДФС – покрокові поради

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину