Рубрика: Економіка

29 липня

Віктор Славута: Ціни на рис і гречку в Україні завищені штучно

foto

Сьогодні ціна гречки в роздрібній мережі становить від 11 до 13,5 грн/кг. Нагадаємо, що у відповідний період минулого року гречка коштувала 7,5-8 грн/кг. За рік, під впливом дефіциту, ціни на гречану крупу виросли в 1,7 раза.

У Криму та Україні в цілому ціни на рис і гречку штучно завищують. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України з аграрних питань Віктора Слаута під час сьогоднішньої робочої наради в Раді міністрів Криму. 

За його інформацією, цього року планується намолотити 220 тис. т гречки за врожайності 10 ц/га. При цьому В.Слаута відзначив, що цього обсягу цілком достатньо для населення за нинішнього попиту.

Віце-прем'єр України спростував інформацію про неврожай гречки. За його словами, самі підприємства торгівлі зацікавлені в підвищенні цін на гречку і рис, багато хто з них став продавати ці види круп за завищеними цінами. 

Нагадаємо, станом на 21 липня ціна гречки в роздрібній мережі становить від 11 до 13,5 грн/кг. Нагадаємо, що у відповідний період минулого року гречка коштувала 7,5-8 грн/кг. За рік, під впливом дефіциту, ціни на гречану крупу виросли в 1,7 раза.

Станом на 1 липня ц.р., за даними Держкомстату, залишки гречки були на рівні 2,7 тис. т, а це лише 23% від запасів цього ж періоду минулого року.

За інформацією Мінагрополітіки, посівні площі гречки під урожай 2010 року становлять 215,4 тис. га, що на 21% менше посівних площ під торішній урожай.
 


29 липня 2010, 19:00
РБК-УкраїнаСхожі новини


Українські вареники з м'ясом за рік подорожчали на 45%

Ціни вгору! Із 1-го березня виноградівці дорожче платитимуть за воду

Податкова знижка на навчання: особливості отримання, якщо оплату здійснено за декілька періодів

Офіційний курс гривні

Отримати довідку про свої доходи не відвідуючи органи ДФС – покрокові поради

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину