Рубрика: Культура

09 травня

На Закарпатті відбулося свято банушу (ВІДЕО)

foto

На Закарпатті вшосте відбувся фестиваль "Берлибашський бануш". Головною родзинкою свята стало приготування місцевої страви - банушу, який варять на відкритому вогні і виключно із натуральних продуктів. Смачно, а головне здорове попоїсти приїхали сотні туристів і не лише з України.

"Мені дуже подобається тут працювати. Я із захопленням дивлюся, як тут вміють гуртуватися селяни задля роботи, відпочинку. Це дуже добре", - каже волонтер Корпусу Миру (США) Алекс Кемпбелл.

"Закарпаття - край, де чи не щотижня проводять фестивалі. Проте, кожен із них по-своєму автентичний", - каже громадянин США Шон Ендрю.

Бануш на Рахівщині готують за спеціальним рецептом, якому уже сотні років. Його передають у кожній родині з покоління в покоління.

"Можна приготувати: для цього треба домашню сметану, не магазинну, кукурудзяну муку і добре мішати. Мішати поки не буде масло. От тоді й вийде гуцульська страва – бануш", - каже Ольга Романюк.

"Коли вівці виганяли на полонину, то потім отримували домашню сметану, і з якої готували гуцульську страву - бануш. Там де бануш, там достаток і добробут", - каже голова сільради с.Костилівка Ольга Сметанюк.

Смачного банушу не уявляють без домашнього гуцульського сиру. Аби він був і справді добрий, вівці повинні пастись на полонині і споживати лише натуральні продукти. За 5 місяців випасу - збирають близько тонни молочного продукту.

Зазивають на бануш звуком трембіти. Цей інструмент використовують і на полонині.


09 травня 2011, 18:42
KARPATNEWS.in.ua — Усі Новини ЗакарпаттяСхожі новини


У Закарпатській філармонії триває VI Міжнародний фестиваль «Музика без кордонів»

Переможці ROYAL BEAUTY – «Кубок Карпат • 2018» поїдуть на європейський чемпіонат у Будапешт

ГРАН ПРІ «Стрибки під музику – LONG JUMP & MUSIC» уже традиційно відбудуться в Ужгороді

Мукачево запрошує на дитячий театральний фестиваль

Відомий закарпатський гурт презентував новий альбом "Буду з тобою!"

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину