Рубрика: Культура

09 травня

На Закарпатті відбулося свято банушу (ВІДЕО)

foto

На Закарпатті вшосте відбувся фестиваль "Берлибашський бануш". Головною родзинкою свята стало приготування місцевої страви - банушу, який варять на відкритому вогні і виключно із натуральних продуктів. Смачно, а головне здорове попоїсти приїхали сотні туристів і не лише з України.

"Мені дуже подобається тут працювати. Я із захопленням дивлюся, як тут вміють гуртуватися селяни задля роботи, відпочинку. Це дуже добре", - каже волонтер Корпусу Миру (США) Алекс Кемпбелл.

"Закарпаття - край, де чи не щотижня проводять фестивалі. Проте, кожен із них по-своєму автентичний", - каже громадянин США Шон Ендрю.

Бануш на Рахівщині готують за спеціальним рецептом, якому уже сотні років. Його передають у кожній родині з покоління в покоління.

"Можна приготувати: для цього треба домашню сметану, не магазинну, кукурудзяну муку і добре мішати. Мішати поки не буде масло. От тоді й вийде гуцульська страва – бануш", - каже Ольга Романюк.

"Коли вівці виганяли на полонину, то потім отримували домашню сметану, і з якої готували гуцульську страву - бануш. Там де бануш, там достаток і добробут", - каже голова сільради с.Костилівка Ольга Сметанюк.

Смачного банушу не уявляють без домашнього гуцульського сиру. Аби він був і справді добрий, вівці повинні пастись на полонині і споживати лише натуральні продукти. За 5 місяців випасу - збирають близько тонни молочного продукту.

Зазивають на бануш звуком трембіти. Цей інструмент використовують і на полонині.


09 травня 2011, 18:42
KARPATNEWS.in.ua — Усі Новини ЗакарпаттяСхожі новини


Сергій Федака презентував книгу віршів

Галерея "Ужгород" запрошує на ювілейну виставку живопису одного художника

Федака презентує чергову книгу віршів

Які таємниці обласного центру відкриють на завтрашній екскурсії

Сьогодні в Ужгороді - прем’єра українського кіно (ВІДЕО)


Прокоментуй новину
     Код