Рубрика: Політика

18 січня

ЄС погрожує переглянути безвіз через президентський законопроект про Антикорупційний суд

foto

У Євросоюзі вважають, що документ не відповідає зобов'язанням Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Створення Антикорупційного суду є одним із зобов'язань України в рамках виконання безвізових вимог. Однак поданий Петром Порошенком законопроект до парламенту не відповідає обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на речника ЄС.

Це може призвести до перегляду безвізових відносин, адже без створення відповідного органу Європейська комісія може запустити механізм візового призупинення.

"Створення справді незалежного та ефективного Антикорупційного суду в Україні стало б життєво необхідним кроком у боротьбі з корупцією в країні. Однак основні положення проекту не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії. Важливо, щоб ці питання були переглянуті, і ЄС доносить цей сигнал українській владі. Також його створення вимагає Європейська комісія в рамках моніторингу за механізмом візового призупинення", - зазначили в Євросоюзі.

 

Від більш детальних коментарів речник ЄС відмовився, наголосивши, що ЄС наразі веде перемовини з Адміністрацією Президента і відповідними комітетами ВР щодо нового законопроекту. Крім того, за інформацією видання, наприкінці минулого тижня голові АП, спікеру ВР та ключовим міністрам було надіслано офіційний лист з позицією Євросоюзу щодо цього питання.

 

 

 

Раніше з критикою законопроекту про Антикорупційний суд виступили Міжнародний валютний фонд та Світовий банк, які вважають поданий в парламент документ неприпустимим та таким, що порушує зобов'язання Києва перед західними партнерами.

Натомість, Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо положень законопроекту, разом із ти зазначивши, що пропозиції для удосконалення документу можна буде внести під час розгляду у Верховній Раді.

Крім того, в Адміністрації президента зазначили, що законопроект про створення Антикорупційного суду був розроблений у відповідності до Конституції України та згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії, а після його реєстрації у парламенті президент не може впливати на його зміст.

За матеріалами: Європейська правда


18 січня 2018, 14:44
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Обрано голову Ужгородського міськрайонного суду!

Вступ до ЄС підтримує 52% українців

В Ужгороді збільшили кількість чиновників у міській раді

Чисельність населення Закарпаття продовжує зменшуватись

Тариф на вивезення сміття хочуть підняти удвічі

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину