Рубрика: Суспільство

16 січня

Закарпаття в «чорному списку» МОЗ?

foto

В області нестача вакцини від кору, а в.о. міністра каже що є понад півмільйона...

ТОП-темою останніх двох тижнів є захворюваність на кір. От і сьогодні в ЗМІ було оприлюднено дві заяви. Спершу, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що в області нестача вакцини від кору. Минулого року область отримала лише чверть від необхідної кількості вакцин: з 88 тисячі всього 26 тисяч. Саме через таке забезпечення, в області і спостергається низький рівень вакцинації. 

Трохи згодом в ЗМІ була поширена заява в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун. За її словами, станом на 1 січня 2018 року в МОЗ є 516 тисяч доз вакцин проти кору. 

Виникає логічне запитання: якщо вакцина в Україні достатньо, чому її обмаль в області? Чому протягом року не було 100% забезпечена потреба?

Інформація про можливий спалах цієї інфекційної хвороби з’явилася ще на початку року, адже у сусідній Румунії кір вже вирувала. Ясна річ, в Україні її поширення відбуватиметься, в першу чергу, в областях які межують з Румунією. Ще у середині 2017 року випадки захворювання на кір почастішали на Прикарпатті. Зростання цього рівня на Закарпатті було лише питанням часу. 

Чому область в минулому році так і не була забезпечена на 100% вакцинами, за умов реальної загрози поширення корі? Сподіваємося, в МОЗ зможуть колись відповісти на подібне питання. 

Читай також: Найгірша ситуація з щепленнями проти кору в Закарпатській області


16 січня 2018, 20:50
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


В Ужгороді продовжили карантин

Мешканці Ужгорода серед перших зможуть оцінити якість 4G

У ЄС підтвердили закриття шести транскордонних програм з Україною

Укрзалізниця дозволить купувати квитки, яких ще немає в продажу

Одинадцятикласник із Ужгородської класичної гімназії переміг на Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з інформатики

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину