Рубрика: Суспільство

13 грудня

На Варвари в ужгородському скансені відбудеться День вишивальниці

foto

17 грудня за народним календарем відзначають день Варвари. Цікаво, що святкують це свято тільки жінки

В цей день заборонялося прясти, ткати, прати, білити і глину місити. Дозволялося тільки вишивати. Беручись до вишивання, дівчата в давнину хрестились і шептали: «Свята Варвара золотими нитками Ісусові ризи шила і нас навчила»

У цей день у музеї відбудеться відкритий майстер-клас з вишивки від керівника музейної студії з вишивання «Косиця» Тетяни Когутич та жінок-«косичанок», що протягом року навчалися в студії. Нагадаємо, що вже другий рік поспіль у музеї діє студія вишивки, де дівчата та жінки навчаються різним технікам вишивання, дізнаються про орнаментику закарпатських сорочок, знайомляться з автентичними взірцями народного вбрання із фондової колекції музею та роблять успішні спроби у виготовленні власної вишитої сорочки. Тож на завершення року вишивальниці-учасниці студії будуть нагороджені музейними дипломами за досягнення у традиційному народному вишиванні та збереженні вишивальних традицій.

 Всі охочі та ті, хто мріє навчитися вишивати під керівництвом досвідчених «косичанок» зможуть спробувати вишити шестипелюсткову квітку – розету та згодом із цього шматочка тканини виготовити новорічну іграшку.

Доповненням свята стане майстер-клас з народних танців від хореографа та концертмейстера Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, що навчать всіх присутніх азам закарпатських танців.

Приємним завершенням свята стане спілкування присутніх за чаюванням!

Чекаємо у музеї!

Початок 17 грудня 2017 р. о 12.00 год.

 

Закарпатський музей народної архітектури та побуту

 

 

 


13 грудня 2017, 17:36
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Фотоархів: Ясіня на міжвоєнних листівках

У закарпатських піротехніків «гаряча пора»

Запобігати, рятувати й допомагати вчились школярі Верхніх Воріт

На Закарпатті відбудеться нове міжнародне свято – «День мисливця»

Поліція урочисто відкрила фінал чемпіонату області з футботу для дітей краю

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину