Рубрика: Суспільство

07 грудня

«Екскурсії Ужгородом» тепер у книзі

foto

У вівторок у приміщенні Закарпатського краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького в Ужгороді презентували книгу «Екскурсії Ужгородом», яка видана в рамках Програми розвитку туризму і курортів Закарпатської області на 2016 - 2020 рр

Автором ідеї та частини тексту, керівником авторського колективу (17 осіб), науковим редактором книжки є професор Роман Офіцинський. Він, зокрема, розповів нашому виданню: «П`ять років тому в Ужгороді були започатковані відкриті екскурсії містом. Впродовж двох осінніх сезонів 2013 і 2014 років співробітники кафедри історії України УжНУ, яку очолюю, запропонували шанувальникам минулого міста близько двох десятків тем. Тому визріла ідея проілюструвати їхні тексти і видати як навчальне видання з історичного екскурсознавства. Адже у коледжах й університеті готують туризмознавців, а основу сертифікованих екскурсоводів області (їх понад півтори сотні) складають історики. У них завжди під рукою має бути добротна книжка, де подані перевірені відомості, без містифікацій та міфодизайну».

Голова обласної організації Національної Спілки краєзнавців України Михайло Делеган зазначає, що унікальність видання у тому, що дає можливість поглибити знання про край, впізнати самих себе, а з іншого боку - тут інформація для тих, хто хоче знати про Закарпаття більше. Це приклад для всієї України, подібного видання нема. « Посібник стане в нагоді для екскурсоводів. Нині, погодьтеся, рівень подачі екскурсій низький, екскурсоводам не видають сертифікатів. Водночас, це й навчальний посібник, яким можуть користуватися студенти, вчителі. Це результат співпраці науковців і краєзнавців області». У книжці, яка надрукована у ФОП О. Бреза в Ужгороді, 25 проілюстрованих екскурсій, згрупованих у п`ять розділів. А це й Ужгород середньовічний та ранньомодерний, чехословацький, радянський, український, мультикультурний, музичний, геополітичний, прикордонний і т.п. А ще Ужгород протестантський, іудейський, греко-католицький, православний, римо-католицький. Зацікавленість Ужгородом невичерпна, кажуть видавці.

Видання вже отримало чималий резонанс, а тому, каже пан Офіцинський, нині вже думають над "Екскурсіями Закарпаттям".

Оксана Штефаньо, Ужгород.in


07 грудня 2017, 16:58
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


В Ужгороді визначили місця для торгівлі ялинками та новорічними прикрасами

Організації угорців України висловили свою позицію щодо висновоку Венеціанської комісії

В зоні АТО загинув закарпатець

На Варвари в ужгородському скансені відбудеться День вишивальниці

Рівень зайнятості в ЄС і єврозоні побив усі рекорди

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину