Рубрика: Суспільство

01 грудня

Тячівщина – серед районів, найбільш уражених ВІЛ-інфекцією

foto

Сьогодні, 1 грудня, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У 2017 році Всесвітній день боротьби зі СНІДом присвячений темі «Право на здоров’я».

Це право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я, зокрема, й тих, які живуть з ВІЛ та постраждали від хвороби, на її попередження та лікування, на прийняття рішення про своє власне здоров’я та дотримання власної поваги,  гідності, право на відсутність дискримінації.

За інформацією заступника головного лікаря КЗ «Тячівська райполіклініка» Ігоря Тиводара, найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами Закарпаття є Хустський (68,3 на 100 тис. нас.), Свалявський (64,7), Тячівський (57,1), Мукачівський (53,2) райони та м. Ужгород (81,8).

За 10 місяців 2017 року в області зареєстровано 96 нових випадків інфікування ВІЛ, в т.ч. дітей, віком до 18 місяців, народжених інфікованими жінками – 15. Прибули на проживання та зареєстровані в базі даних 2 ВІЛ-інфіковані особи з Донецької області.

На Тячівщині нині перебувають на обліку 98 осіб (в т.ч. – 10 дітей), з них 57 безкоштовно отримують антиретровірусне терапевтичне лікування.

7 пацієнтів вперше взяті на облік у цьому році (найбільше таких на Мукачівщині (19) та Хустщині (11). СНІД вперше встановлено цьогоріч у п’ятьох тячівців, серед них – одна дитина. У районі 29 осіб хворі на СНІД.

Пріоритетними кроками у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції залишаються: забезпечення рівного доступу до консультування і тестування, вчасне охоплення інфікованих осіб послугами догляду та підтримки, антиретровірусним лікуванням, попередженням випадків інфікування ВІЛ. Зокрема, розширення обсягів антиретровірусної терапії дозволяє отримати шанс на якісне та продуктивне життя, розширює можливості попередження подальшої передачі ВІЛ.

 

Tyachiv.com.ua


01 грудня 2017, 16:29
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Відійшла у вічність закарпатська співачка, яка першою виконала на професійній сцені баладу «Пливе кача по Тисині»

В Сваляві вандали знищили нещодавно встановлене інформаційне табло

Рівень злочинності в Україні вищий, ніж в 90-х - УБОЗ

До уваги водіїв! Завтра на одній з вулиць Ужгорода буде обмежено автомобільний рух (СХЕМА)

На дорогах Закарпаття ще кілька днів буде ожеледиця

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину