Рубрика: Суспільство

01 грудня

До уваги закарпатців: Стало відомо, коли повернуть обов’язковий техогляд автомобілів, скасований 2011 року

foto

З 2018 року в Україні повернуть обов’язковий техогляд автомобілів, скасований 2011 року.

Зупиняти авто для перевірки документів зможе не тільки поліція, але і «уповноважені посадові особи (інспектори) центрального органу виконавчої влади, що забезпечують реалізацію державної політики з питань безпеки на транспорті».

Про це вказано у законопроекті №7317, який покликаний привести норми вітчизняного законодавства до стандартів Євросоюзу.

Контролювати будуть не тільки наявність «свідоцтва про придатність транспортного засобу до експлуатації». У їх повноваження входитиме «придорожній огляд» і, що найцікавіше, — огляду підлягають транспортні засоби «незалежно від країни реєстрації». На практиці це може означати, що власникам автомобілів на «бляхах» сильно ускладнять життя, пише 24tv.

Отримати талон техогляду (свідоцтва про придатність транспортного засобу до експлуатації) можна буде у приватних компаній, які пройшли всі регламентовані перевірки, мають відповідне обладнання і персонал. Вартість такого свідоцтва в законопроекті не вказана.

Періодичність техогляду для легкових автомобілів, експлуатація яких не пов’язана з комерційною діяльністю, становить 1 раз на 2 роки. Причому нові автомобілі проходять1-шу перевірку на придатність до експлуатації тільки через 4 роки після 1-ї реєстрації.

Впроваджуватиметься техогляд поетапно. Першими під нововведення потраплять міжнародні пасажирські перевізники. З 1 липня 2018 року ці транспортні засоби зобов’язані обладнати тахографами та обмежувачами швидкості. З 1 січня 2019 ті ж зобов’язання стосуватимуться пасажирських перевезень усередині країни. Для легкових автомобілів, у разі прийняття законопроекту №7317, техогляд стане актуальним з 01 січня 2021 року.


01 грудня 2017, 14:23
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Відійшла у вічність закарпатська співачка, яка першою виконала на професійній сцені баладу «Пливе кача по Тисині»

В Сваляві вандали знищили нещодавно встановлене інформаційне табло

Рівень злочинності в Україні вищий, ніж в 90-х - УБОЗ

До уваги водіїв! Завтра на одній з вулиць Ужгорода буде обмежено автомобільний рух (СХЕМА)

На дорогах Закарпаття ще кілька днів буде ожеледиця

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину