Рубрика: Політика

13 листопада

Будапешт не змінить претензії щодо мовного закону навіть після рішення "Венеціанки" - Орбан

foto

Угорський прем'єр попередив Київ про можливі конфлікти щодо інших законопроектів.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який впродовж тривалого часу уникав заяв щодо українського питання, під час промови на зустрічі із угорською діаспорою заявив, що навіть у разі позитивного для Києва рішення "Венеціанки" Будапешт не зніме претензій до мовної норми українського закону про освіту.

Також Орбан попередив Київ про нові імовірні конфліктні питання. Зокрема, як пише "Європейська правда", такими можуть стати президентський законопроект про громадянство, законопроект про мови та питання реституції церковного майна.

"Це (прийняття закону про освіту, - ред.) викликало запеклу полеміку Угорщини з Україною. Це не змінило нашого дружнього ставлення до України, але охолодило дружбу. Дуже важко співпрацювати з країною, яка явно дискримінує наших співвітчизників, що проживають на її території. Тож це – непростий виклик для зовнішньої політики Угорщини", - сказав Орбан

Він додав, що Угорщина не буде починати неоднозначну дискусію про міжнародні стандарти захисту прав меншин, адже це – делікатне питання.

"Це є фактом навіть попри заяви України, що вона дотримується міжнародних стандарті у певній формі. Я не знаю, чи є коректними ці заяви України, і мене це не обходить. Натомість ми повинні опиратися на правила ЄС щодо заборони на скасування або зменшення таких прав", – додав угорський глава уряду.


13 листопада 2017, 16:08
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Поліція Іршави за крадіжку автомагнітоли затримала мешканця Міжгір'я

За минулу добу в області сталось 4 ДТП

За тиждень в міській лікарні Мукачева народилося 49 немовлят

За минулу добу патрульні області відреагували на 76 викликів

Польські прикордонники не пустили до країни Святослава Шеремету

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину