Рубрика: Культура

17 жовтня

Закарпатський композитор отримав премію імені В. С. Косенка

foto

Теличко Віктор Федорович

Премію імені В. С. Косенка у 2017 році присуджено композитору Теличку Віктору Федоровичу за твори для дітей та юнацтва останніх років. Про це повідомляє прес-служба Мінкультури.

Теличко Віктор Федорович (1957 р. н.) – композитор, піаніст, педагог, громадський діяч, заслужений діяч мистецтв України, голова Закарпатського осередку Національної спілки композиторів України, доцент Мукачівського державного університету, викладач Ужгородського музичного коледжу імені Д. Задора. Закінчив Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського (клас професорів М. Скорика та А. Рощиної).

Як піаніст та концертмейстер веде активну концертну діяльність як в Україні, так і за кордоном (Угорщина, Німеччина, Польща, Румунія тощо).

У 1994 році заснував і до сьогоднішнього дня очолює Закарпатський осередок Національної спілки композиторів України, який опікується збереженням музичної культури Закарпаття, зокрема творчої спадщини Д. Задора та І. Мартона, популяризує творчість українських композиторів-сучасників. Віктор Теличко є активним музично-громадським діячем, за ініціативи якого на Закарпатті відбувається чимало мистецьких акцій.

Також він є постійним учасником багатьох фестивалів сучасної музики як в Україні, так і за кордоном. У творчому доробку композитора більше як 150 творів різних жанрів, серед яких лялькова опера «Як рак-неборак Козу розуму вчив», «Дитячий альбом», твори для дітей на слова Т. Шевченка, дитячі твори для духових інструментів.


17 жовтня 2017, 13:23
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Закарпатській філармонії триває VI Міжнародний фестиваль «Музика без кордонів»

Переможці ROYAL BEAUTY – «Кубок Карпат • 2018» поїдуть на європейський чемпіонат у Будапешт

ГРАН ПРІ «Стрибки під музику – LONG JUMP & MUSIC» уже традиційно відбудуться в Ужгороді

Мукачево запрошує на дитячий театральний фестиваль

Відомий закарпатський гурт презентував новий альбом "Буду з тобою!"

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину