Рубрика: Політика

16 жовтня

Угорщина ініціюватиме розгляд питання про порушення Україною Угоди про асоціацію

foto

Міністр закордонних справ та торгівлі Угорщини Петер Сіярто ініціює розгляд питання стосовно порушення Україною Угоди про асоціацію через закон про освіту на наступному засіданні Ради Асоціації Україна-ЄС.

Про це Сіярто сказав у понеділок в Люксембурзі перед початком засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, пише «Європейська правда».

«Від того часу, як український парламент ухвалив закон про освіту, … у сусідніх з ЄС країнами є брутальне порушення прав людини. Вони відібрали право у всіх меншин використовувати їхню рідну мову під час отримання освіти у віці від 10 років.

Це – брутальне порушення прав людини, брутальне порушення прав меншин, і це брутальне порушення Угоди про асоціацію. Тому на наступній сесії Ради асоціації з Україною ми повинні поставити це питання на порядок денний, щоб вирішити ситуацію, оскільки це дуже надзвичайно», – зазначив він.

Наступне засідання Ради Асоціації Україна-ЄС заплановано на грудень цього року.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи 12 жовтня ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів. Резолюція ПАРЄ доволі жорстко засудила те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин. Асамблея також звернулася до України з проханням врахувати всі без винятку рекомендації Венеціанської комісії, а також внести відповідні зміни до закону про освіту.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон «Про освіту», яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. 25 вересня президент Порошенко підписав цей закон. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.


16 жовтня 2017, 15:57
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Венеціанська комісія озвучила рекомендовані терміни скасування е-декларування для антикорупційних активістів в Україні

На Закарпатті очукується значне погіршення погодних умов

Політична криза у Словаччині: прем’єр-міністр готовий піти у відставку через вбивство журналіста

Парламент Словаччини голосуватиме про вотум недовіри прем’єру

На горі Піп Іван з обсерваторії обвалився льодовий надув, – рятувальники застерігають про небезпеку (фотофакт)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину