Рубрика: Культура

14 жовтня

Пам'ятки Закарпаття: дерев'яна церква Покрови Пресвятої Богородиці

foto

У селі Кострина

Кострина – село в Великоберезнянському р-ні, Закарпатської області розташоване у верхній гірській частині долини річки Уж, біля підніжжя г. Красія. Перша писемна згадка про село відноситься до 1409 р. Кострина належало Ужгородсько-Невицькій домінії Другетів.

Джерела 18 ст. повідомляють, що в Кострині знаходилася митниця (імовірно з 16 ст.) Є дані, що першу дерев’яну церкву в селі збудували у 1451 р. , другу церкву споруджено у 1602 р., а третю церкву Покрови Пресвятої Богородиці перевезли з села Сянки Турківського р-ну Львівської області та поставили в урочищі Сигот у 1645 р.

У 1703 р. у зв’язку із загрозою повені церкву перенесли на теперішнє місце. У кінці 1761 р. церкву відремонтували та дещо перебудували.

Будівля церкви тяжіє до бойківської архітектурної школи, але надбудована дзвіниця надала будівлі риси лемківської архітектури. Цікавим для справжніх цінителів старовини є іконостас, різьблення 18ст. та ікони, намальовані на липових дошках. Церква належить до відомих архітектурних памяток України.

Церква розташована на пагорбі ліворуч від траси, якщо їхати в напрямку від Ужгорода. Орієнтир - дитячий садок в центрі села; поруч з ним - декорована хрестами фірточка, від якої стежина піднімається до церкви.


14 жовтня 2017, 16:02
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Дні угорської культури пройдуть на Закарпатті

Закарпатська драматургія увійшла до антології української драми для дітей та підлітків

«Суб'єктивна реальність» Івана Манайла

Закарпатські Василі презентували колективну художню виставку до прийдешнього свята

Закарпатський академічний обласний театр ляльок відкрив 37 театральний сезон

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину