Рубрика: Суспільство

11 жовтня

Перша акція угорських терористів на Закарпатті. Загинув залізничник, терористи захопили в полон унтер-офіцера жандармерії та старшого лейтенанта армії

foto

10 жовтня 1938 рік

Перша акція угорських терористів на Закарпатті мала місце 10 жовтня 1938 року, коли загін з 42 осіб на чолі зі старшим лейтенантом угорської армії Према напав на поїзд на залізничній станції Мужієво. Загинув залізничник, терористи захопили в полон унтер-офіцера жандармерії та старшого лейтенанта армії, які їхали поїздом, а також пограбували пасажирів і вибухівкою знищили локомотив. Переслідувати нападників вирушили чехословацькі жандарми, один із них загинув у бою. Зрештою терористів оточили. Після перестрілки, в якій на допомогу переслідувачам надійшло три армійські танки (за іншими джерелами — танкетки), угорці втратили 9 убитими, 16 пораненими та 11 полоненими, решта зуміли відійти за кордон.

Провісники Другої світової

***

Більше читайте у книзі "Провісники Другої світової. Прикордонні конфлікти в Центрально-Східній Європі. Від розпаду імперій до Гляйвіцької провокації" (видавництво "Клуб сімейного дозвілля", 2017)

Ілюстрація: Хустський замок у квітні 1938 року. Фото Маргарет Бурк-Вайт

Фото Провісники Другої світової.

11 жовтня 2017, 9:35
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Стала відомою вартість Galaxy S9

На Закарпатті сталось 3 аварії

Про надання населенню Закарпатської області субсидій у січні 2018 року

3 ДТП стались на Закарпатті

Шо цікавого відбудеться на Закарпатті цими вихідними

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину