Рубрика: Суспільство

01 жовтня

Про реалії етнотолерантності говорили в Ужгороді

foto

В Ужгороді 30 вересня пройшов другий семінар «STOP дезінформації! Протидія етнічній дискримінації та антисемітизму в громадянському суспільстві»

Семінар є змістовною частиною проекту «Боротьба з етнічною дискримінацією та антисемітизмом в Закарпатті», що здійснюється громадською організацією «Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
У дні святкування професійного свята працівників освіти участь у роботі семінару взяла традиційна цільова група вчителів, вихователів і студентів із різних районів Закарпатської області. Тренери та проект-команда працювали з практичними завданнями, провадили дискусію з актуальних питань розвитку українського суспільства, засад громадянського суспільства, його громадянських цінностей, громадянської освіти і виховання, місця етнічного фактору та міжнаціональних відносин в регіоні. Зокрема, обговорювалися питання етнотолерантності, мови ворожнечі, причин і наслідків ксенофобної та антисемітської риторики, протидії дезінформації щодо етнічної дискримінації та антисемітизму у ЗМІ. 
Остання проблема викликала жваву дискусію серед учасників заходу. Педагоги висловили глибоку стурбованість нетолерантними по відношенню до представників національних меншин матеріалами деяких засобів масової інформації в регіоні та їх відповідного впливу на свідомість молодого покоління. Під час заняття учасниками було обговорено чимало дискусійних проблем сучасного полікультурного регіонального соціуму, значна відповідальність у яких покладена на фаховий потенціал освітньо-виховних працівників Закарпаття.
Проект-команда працювала над комплексними питаннями громадянської освіти як засобу протидії мові ворожнечі у регіональному громадянському суспільстві, формування громадянських компетентностей молоді в контексті розбудови толерантних відносин у суспільстві, ксенофобної та антисемітської риторики, що руйнує толерантний базис громадянського суспільства. Учасники семінару зійшлися на думці нагальної необхідності активної співпраці представників громадянського суспільства і державної влади в напрямку протидії етнічній дискримінації та антисемітизму.

Інфоклуб «Політична Просвіта»


01 жовтня 2017, 19:19
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


В Ужгороді рятувальники знімали з даху магазину двох котів, що випали із квартири багатоповерхівки (фото)

Закарпатські рятувальники продовжують навчати дорослих і малих основним правилам безпеки життєдіяльності

На Закарпатті завершилось командно-штабне навчання

У суботу - пробне ЗНО з української мови

В Ужгороді водій маршрутки вигнав школяра та дорослого з посвідченнями, - соцмережі

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину