Рубрика: Політика

22 вересня

Президент Румунії скасував візит в Україну

foto

У зв’язку з прийнятим Верховною Радою законом «Про освіту»

Про це сам президент Румунії заявив на прес-конференції в Нью-Йорку після сесії Генасамблеї ООН в четвер, 21 вересня, повідомило агентство Agerpres.

«Дізнавшись про цей закон (закон “Про освіту”), я скасував свій візит в Україну. Також скасував прийом голови парламенту, призначений на кінець вересня, таким чином передавши дипломатичний сигнал. Скасування президентського візиту – дуже сильний сигнал», — заявив він.

ЙоГанніс підкреслив, що прийнятий в Україні закон про освіту суперечить взаємним благим намірам. «Я мав відвідати Україну з візитом у жовтні цього року, візит, який я підготував кілька етапів з президентом Порошенком. Останній раунд переговорів відбувся на зустрічі НАТО в Брюсселі. Мене дуже неприємно здивував поворот подій в парламенті України, що, не повідомляючи своїм партнерам, парламент прийняв закон, який, на наш погляд, суперечить нашим взаємним благим намірам. Справа в тому, що цей закон, якщо він буде прийнятий, різко обмежить доступ меншин до освіти на їхній рідній мові, і нам це дуже прикро. В Україні багато румунів», – заявив Йоганніс і додав, що він планував разом з Порошенком відвідати Чернівецьку область, де налічується найбільша румунська нацменшина.

Він також повідомив, що передав інформацію про скасування свого візиту як через дипломатичні канали, так і особисто українському президентові, пише zaxid.net.

 


22 вересня 2017, 10:23
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Карпатах росте незвичайний червоний мох

Україна й Угорщина домовилися про імплементацію мовних норм закону Про освіту

Вибори в Чехії: правляча партія посіла лише 6 місце

За три дні на Закарпатті трапилось 5 випадків хуліганства

Демографічна ситуація у Закарпатській області

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину