Рубрика: Культура

09 вересня

Історія будівництва Закарпатської ОДА

foto

У 1930 році талановитий словацький архітектор Франтішек Крупка завершив розробку проекту будівлі Земського уряду Підкарпатської Русі

У 1930 році талановитий словацький архітектор Франтішек Крупка завершив розробку проекту будівлі Земського уряду Підкарпатської Русі. Споруда постала в центрі підковоподібного силуету кварталу Малий Ґалаґов. У 1932 році розпочалося будівництво 6-поверхової залізобетонної урядової будівлі прямокутної форми. Генеральним підрядником і забудовником стала відома празька фірма Lanna ASS.

Фронтальний фасад з його порталом зі строгими колонами, антаблементом та лізенами має виразні ознаки неокласицизму. Загалом на побудову урядової споруди було витрачено 24 млн чеських крон. Будівництво завершилося в 1936 році, споруда мала вмістити всі крайові уряди Підкарпатської Русі.

Проект чільного фасаду будівлі зазнав змін, і версія з геральдичним скульптурним ансамблем герба Чехословацької республіки та скульптур-щитотримачів залишилася лише на проектах 1930 року, знайдених в Державному архіві в Берегові. Будівля Земського уряду була оснащена двома пасажирськими ліфтами безперервної дії — патерностерами, один з яких діє і в наш час.

Назва такого типу відкритого ліфта походить від латинського словосполучення Pater noster — «Отче наш» як алегорія з вервицею, намистини якої безперервно рухаються під час молитви. Виробник патерностерів для даного об’єкту — компанія ?KD (?eskomoravská Kolben Dan?k). Атріум будівлі має висоту трьох поверхів і завершується скляною стелею, в результаті чого денне світло потрапляє не лише в атріум, але і в коридори та на сходові марші. Простір атріуму використовувався для урочистих прийомів, балів і концертів, оскільки був спроектований з унікальними акустичними даними.

uzhgorod


09 вересня 2017, 17:25
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Нова перемога у Львові: ужгородський "Бліц" знову найкращий (фото)

У Закарпатському обласному театрі ляльок сьогодні покажуть виставу "Чородій Марабу"

Закарпатський гурт "Hudaki Village Band" дасть сольний концерт в Ужгороді

В Ужгороді пройде V Міжнародний фестиваль дитячо-юнацької творчості

В ужгородському скансені діятиме справжня закарпатська кузня

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину