Рубрика: Суспільство

14 серпня

Людство може виявитися єдиною розумною цивілізацією у Всесвіті – вчений

foto

На думку дослідника, високорозвинені цивілізації не "живуть" довше 500 років.

Математик Деніел Вітмір заявив про те, що відсутність доказів існування інопланетних цивілізацій свідчить про те, що людство є першою подібною цивілізацією у Всесвіті або ж про те, що високотехнологічні цивілізації не "живуть" більше 500 років, повідомляє Phys.org.

У ході дослідження Вітмір спробував знайти рішення парадоксу Фермі, який можна сформулювати наступним чином: "якщо інопланетних цивілізацій у Всесвіті багато, чому людство не може знайти ніяких свідчень їхнього існування?".

Вітмір ж пояснив цей парадокс двома можливими обставинами: людство є першою розумною цивілізацією у Всесвіті, або технологічно високорозвинені цивілізації не живуть довго. Свої аргументи Вітмір побудував на двох припущеннях: людство – перша високотехнологічна цивілізація на Землі, і воно перебуває на ранньому етапі технологічного розвитку.

На думку вченого, якби до людства на Землі існували розумні цивілізації, вони б залишили сліди свого існування. "Технологічною" ж наша цивілізація стала близько 100 років тому, після винаходу радіо.

Розрахунки Вітміра показують, що високотехнологічна цивілізація, яка зможе існувати мільйони років, може виникнути у Всесвіті з імовірністю 5%, 95% цивілізацій можуть "прожити" не більше 500 років. Людство ж, на думку вченого, відноситься до цих 95%. Разом з тим, шанс на те, що людство виявиться "не типовою" цивілізацією, все ще існує.


14 серпня 2017, 18:08
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У школах закарпатського Чопа оголошено тижневий карантин

2 ДТП стались на Закарпатті

Рятувальники навчали мешканців села Неліпино правилам пожежної безпеки (фото)

В Ужгороді сьогодні на площі Петефі не буде води

Польські заробітки лишають Україну без робочих рук - Bloomberg

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину