Рубрика: Суспільство

10 серпня

Вчені відтворили гігантського динозавра

foto

Вчені описали новий вид динозаврів, яким дали назву Patagotitan mayorum

Таку назву вид отримав завдяки місцю, де було виявлено останки шести динозаврів, у Патагонії на Півдні Аргентини, повідомляє Depo.ua з посиланням на znaj.ua.

Найбільші з відомих сьогодні динозаврів, зауроподи (група Sauropoda), населяли Землю протягом юрського і крейдяного періодів - від 66 до 200 мільйонів років тому. Їх відрізняли довгі шиї і хвости і порівняно невеликі щодо пропорцій тіла голови. До недавнього часу найбільшими представниками групи вважалися аргентинозавр (рід Argentinosaurus). Їх довжина складала до 35 метрів.

 

 

Опис нового виду динозаврів опубліковано в журналі Proceedings of the Royal Society B.

Але новий вид є значно більшим - за оцінками вчених, вага тварини становила близько 69 тонн, на 10 тонн більше, ніж вага одного з найбільших зауроподів Dreadnoughtus schrani. Довжину тіла динозаврів нового виду оцінюють в 35-37 метрів, висоту - 15 метрів. Вік останків становить близько 100 мільйонів років. Як і інші зауроподи, представники нового виду були травоїдними.

Patagotitan mayorum називають найбільшими з усіх сухопутних тварин. Серед мешканців морів їх "переросли" сині кити, маса яких може досягати 150 тонн.


10 серпня 2017, 14:10
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


4 ДТП сталось на Закарпатті

Малий Уж впадає в млин (архівні фото)

100 років тому Тризуб затвердили державним гербом УНР

Сьогодні 147 років з дня народження Лесі Українки

Через погіршення погодних умов в Ужгороді відкриють стаціонарні пункти обігріву

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину