Рубрика: Культура

05 серпня

В Чернівцях відкрилася виставка сучасного закарпатського мистецтва

foto

Зараз виставка мандрує Україною, аби презентувати в різних регіонах багату і яскраву закарпатську школу живопису

Днями у Чернівцях за підтримки Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая відкрилася виставка сучасного закарпатського мистецтва “Коріння і крона”. Експозиція виникла як задум у міністерстві закордонних справ Угорщини і спершу побувала в багатьох регіонах цієї європейської держави.

28 закарпатських авторів, 60 робіт – у Чернівцях нині презентовані усі покоління, всі творчі спілки, всі напрямки та динаміка розвитку мистецтва Закарпатської області. Завдяки експозиції чернівчани та гості регіону зможуть ознайомитися з багатством стилів і напрямків карпатського краю – від реалістичних пейзажів та натюрмортів до складних стилізованих композицій і абстрактних творів.

На виставці зокрема представлені полотна Володимира Микити, Івана Шутєва, Івана Бровді, Олени Кондратюк, Василя Вовчка, Василя Свалявчика, Степана Шолтеса, Івана Дідика, Антона Ковача, Влада Габди, Золтана Мички, Володимира Павлишина, кераміка Наталії Грабар-Борецької, скульптури Богдана Коржа, Василя Сочки та інших. Під час відкриття виставки завідувач відділу науково-освітньої роботи Чернівецького художнього музею Лариса Курищак відзначила, що закарпатська художня школа є особливою, самобутньою і яскравою. “У регіоні є певні традиції, які з кожним роком розростаються, розвиваються і власне ця виставка є свідченням того, як цих традицій дотримуються. Тут представлені роботи не тільки молодих майстрів, але є й поважного віку художники, тобто, ми можемо побачити повний розвиток мистецького процесу на Закарпатті”.

Експозиція, яке вже побувала в угорських Мішкольце, Дебрецені, Будапешті, словацькому місті Кошице та в Ужгороді, проходить за підтримки Міністерства закордонних справ Угорщини. Триватиме виставка у Чернівецькому обласному художньому музеї до 31 серпня.

Наталія Петерварі

Фото: Сергій Деркач


05 серпня 2017, 16:40
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


22 жовтня у філармонії виступатиме закарпатський естрадно-духовий оркестр

Юні мукачівки перемогли на фестивалі-конкурсі «Зірка української сцени 2017»

Закарпатський композитор отримав премію імені В. С. Косенка

Закарпатський гурт шокував відому українську співачку (відео)

Пам'ятки Закарпаття: дерев'яна церква Покрови Пресвятої Богородиці

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину