Рубрика: Фотофакт

05 серпня

Через нетипову погоду в Ужгороді знову зацвіла магнолія

foto

Атмосферні аномалії призвели до того, що рослини плутають пори року

Період цвітіння для магнолій – у квітні-травні. Та цей рік «радує» закарпатців нетиповою погодою, починаючи з самої зими. Так пояснюють біологи цвітіння магнолій не в сезон.

Проте, аномалії поступово стають нормою. Так, минулої осені біля Мукачева цвіли каштани, у лютому в Хусті літали бджоли, а в Ужгороді у серпні вдруге розквітнули бутони магнолії.

Як пояснила  Марія Виклюк, таке цвітіння дерев – як плодових, так і декоративних – пов’язане з різкими перепадами температурного режиму і високою вологістю. «Його може спровокувати, скажімо, тривалий період засухи, після якого випадають сильні дощі. І тоді у дерев ніби відкривається друге дихання. Починають розвиватися молоді бруньки, з’являється цвіт. Хоча зацвітають не всі бутони, а лише найактивніші. Останні роки почали хворіти каштани, на них рано сохне та опадає листя. І хоча їхнє коріння вже не отримує поживних речовин, дерева деякий час все ще мають певний запас енергії, яку їм нікуди дівати. Тому теж можуть зацвісти»,- наголошує вона.

Джерело: Голос Карпат


05 серпня 2017, 15:34
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


В Ужгороді знову ремонтують дороги в дощ

У Мукачеві вандали поламали молоді дерева

Кольорові світлини Рахова. 1942 рік

В Ужгороді висадили 85 ялинок

У мережі опублікували унікальну світлину: обід під час толоки в 1921 році

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину