Рубрика: Суспільство

17 липня

Майже 20% українців готові йти на будь-які поступки заради миру на Донбасі

foto

Більшість українців (70%) готові йти на компроміси заради встановлення миру на окупованих територіях, при цьому 18% готові йти на будь-які поступки заради цієї мети.

Про це свідчать результати опитування фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова.

Кількість респондентів, які вважають, що встановлення миру на Донбасі можливе силовим шляхом також становить 18%. Цікаво, що чим далі від зони бойових дій живуть респонденти, тим вони менш схильні йти на компроміси. Так, на Сході готовим йти на будь-які компроміси заради миру є кожен четвертий респондент, а на Заході – лише кожен десятий.

«Найбільш дієвими задля встановлення миру на Донбасі населення вважає міжнародний тиск на Росію, з тим аби вона відмовилась від втручання у конфлікт на Донбасі (38%), та успішна відбудова нормального життя на підконтрольній території Донбасу (28%)», – йдеться у повідомленні соціологів.

Цікаво, що у порівнянні з минулим роком суттєво зменшилася кількість осіб, які вважають, що для встановлення миру потрібно припинити фінансування цих територій (з 20% до 11%) та визнати російську мову другою державною (з 11% до 5%).

Більшість українців (55%) вважають, що так звані «ДНР» та «ЛНР» мають бути у складі України на довоєнних умовах, ще кожен п’ятий респондент вважає, що цим територіям можна надати автономію у складі України і близько 9% підтримали самостійне існування цих утворень або приєднання їх до складу Росії.

Водночас в Україні продовжує зростати підтримка ідеї введення на Донбас міжнародного миротворчого контингенту. Тепер за нього висловлюються понад 60% і лише п’ята частина населення виступає проти.

Єдиним регіоном, де кількість противників миротворців переважає число прихильників, є Південь (38% – проти; 36% – за). При цьому 19% респондентів не визначилися з відповіддю на це питання.

P.S. Дослідження проводилося із 9 по 13 червня 2017 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.


17 липня 2017, 15:52
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Оперативна інформація щодо захворюваності на кір в Закарпатській області

До уваги закарпатців! Про нову постанову Кабміну "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”

Мешканці Ужгорода скаржаться на жахливий стан доріг (ФОТО)

Закарпатська митниця ДФС здійснила митне оформлення 65 електромобілів

В Ужгороді можливі перебої водопостачання та відключення електроенергії

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину