Рубрика: Економіка

08 травня

Країни Балтії погодили підключення своїх енергомереж до європейської

foto

Країн Балтії підключать свої енергомережі до європейської через Польщу задля зменшення енергетичної залежності від Росії. Енергомережі Естонії, Латвії та Литви досі підключено до російської

Естонія, Латвія та Литва підключать свої енергомережі до мережі Європейського Союзу через Польщу. Таким чином країни Балтії сподіваються зменшити енергетичну залежність від Росії. Про це повідомив у понеділок, 8 травня прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас. "Всі ми четверо погодилися прояснити розподіл (обов'язків, - Ред.) між чотирма країнами (Естонією, Латвією, Литвою та Польщею, - Ред.) до кінця року", - цитує Ратаса інформагенція Reuters.
У ході підключення доведеться враховувати також і те, що Калінінградська область синхронізована з російською електромережею через країни Балтії. Відключення від російської мережі спочатку планувалося на 2025 рік, але було відкладене через дискусії щодо точки підключення до європейської мережі - у Польщі чи Фінляндії (через підводний електрокабель). Врешті-решт, підключення через Польщу було визнане більш доцільним економічно.
Росія ніколи не відключала електроенергію країнам Балтії і навіть не погрожувала це зробити, однак Литва розглядає факт енергетичної залежності від Росії як одну з головних національних небезпек. Країни Балтії є членами ЄС і НАТО з 2004 року.

Джерело: DW


08 травня 2017, 22:25
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України



Схожі новини


Для України було відкрито пільгових кредитних ліній на 8 мільярдів євро, а використали тільки 1,5 мільярди

Офіційний курс гривні

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,01 грн/дол

Збиток від корупції на ринку алкоголю України досягає 360 млн євро в рік, - ЗМІ

З початку року в споживчі ціни в Закарпатській області зросли на 3,5%

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину