Рубрика: Економіка

21 квітня

Ціни на картоплю в Україні злетіли до п'ятирічного рекорду

foto

На оптових ринках також серйозно подорожчала морква

Ціни на овочі так званого "борщового набору" в Україні продовжують підвищуватися. Морква і картопля є лідерами за темпами подорожчання, повідомляє "Інфо-Шувар".

Так, 21 квітня українські господарства пропонують моркву за ціною 6 – 8 грн/кг, а картоплю – за 5,5 – 6,6 грн/кг. Найдешевшу моркву пропонують на майданчику оптового ринку "Нежданний" за ціною 3 – 3,5 грн/кг. Найвищі ціни на моркву зафіксовані на ринку "Початок" – 5-15 грн. Там же можна знайти найдешевшу картоплю за ціною 4,5 – 6 грн/кг, а найдорожча пропонується за ціною 5,5 – 6,5 грн/кг на ринку "Шувар".

"Ціни на моркву тільки досягли рекордних показників минулого року, але у випадку з картоплею можна констатувати встановлення п'ятирічного цінового рекорду. Останній раз по 5 – 6 грн картоплю в квітні пропонували в 2010-2011 роках, коли був поганий урожай через літню посуху" , – пояснюють експерти.

Зараз ціни на моркву і картоплю, за словами аналітиків, ростуть під впливом сезонного скорочення пропозиції.

"Останнім часом ця тенденція посилилася через погіршення погодних умов. Через істотне похолодання і снігові замети на дорогах поставки товару на оптові ринки України відбуваються нерегулярно і в обмежених обсягах", – відзначають фахівці.


21 квітня 2017, 17:56
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


За сім місяців 2017 року Закарпатською митницею ДФС оформлено товарів на суму 44,33 млрд грн

Закарпаття заробило на туристах на третину більше, ніж торік

Держстат: Україна збільшуе імпорт російських товарів

В Україні знизили ставки за депозитами

З початку року споживчі ціни в області зросли на 7,6%


Прокоментуй новину