Рубрика: Суспільство

20 квітня

Вчені заявляють, що знайшли ліки від старості

foto

Це пуповинна кров

Пуповинна кров людини може омолоджувати. Це з'ясували вчені, які відновили здатності до навчання і пам'ять старих мишей за допомогою ін'єкції білків, взятих з пуповинної крові людини.
Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature.
Під час дослідження вчені зібрали зразки крові у трьох вікових груп: пуповинну кров новонароджених немовлят, кров молоді 19-24 років і кров літніх людей 61-82 років. Потім вони ввели плазму цих зразків мишам, вік яких був еквівалентний людським 50 рокам.
Найбільш помітний ефект справила плазма, взята з пуповинної крові: миші, які отримали її, стали краще всіх справлятися із завданнями, запам'ятовувати, де знаходиться вихід з лабіринту і навіть вити гнізда, хоча зазвичай старі миші втрачають цей навик.
Вчені також зазначили зрослу активність гіпокампу, області мозку, що відповідає за пам'ять і навчання. Плазма крові молодих людей зробила схожий, але менш виражений ефект, а плазма крові літніх взагалі ніяк не вплинула на стан мишей.
Можливий кандидат на звання речовини, який повернув старіння назад, – білок TIMP2, ендогенний інгібітор металопротеїназ. Він знижує активність ферментів, що руйнують білки позаклітинних структур тканини, і міститься в плазмі пуповинної крові в величезній кількості. Але яким чином це призводить до омолоджуючого ефекту, поки що неясно.
Вчені розраховують, що в майбутньому їх відкриття допоможе боротися з дегенеративними віковими процесами в людському мозку.

За матеріалами Сегодня


20 квітня 2017, 21:35
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Вчені оголосили, скільки людей житиме на Землі в 2018 році

Працівники поліції Ужгородщини відшукали двох безвісти зниклих

На Виноградівщині проводять аварійно-невідкладні роботи на дамбі в селі Липча (ФОТО)

В Мукачеві в ЦНАПі почнуть приймати заяви на вступ до мистецьких шкіл

Сьогодні - останній день реєстрації на ЗНО

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину