Рубрика: Економіка

15 квітня

Один турист в Закарпатті в середньому офіційно залишає 1000 гривень

foto

Про що свідчать туристичні цифри в Закарпатті за 2016 рік

У Закарпаття немає альтернативи розвитку туризму. Це наш головний економічний потенціал. 

Нещодавно влада звітувала про виконання Програми туристичного розвитку за 2016 рік. Як завжди. говорили з пафосом про значний ріст. Насправді, це все дуже мало.

Так от, на сесії облради прозвучали такі цифри: 

Для реалізації заходів зазначеної Програми у 2016 році з обласного бюджету було виділено 1,6 млн.грн., але фактичне фінансування склало трохи менше - 1,4 млн. грн.

Воно зрозуміло, туризм підтримувати потрібно. Було розроблено бренд, десь брали участь у виставках, десь фінансувалися з цих коштів фестивалі, якась поліграфічна рекламна продукція. Цікаво, звичайно, було дізнатися, а скільки ж область заробила з туризму, якщо вклала в його розвиток півтора мільйона. 

Так, згідно з  інформацією, наданою райдержадміністраціями (міськвиконкомами) щодо туристів та відвідувачів, які скористалися послугами закладів розміщення, відпочинку та оздоровлення, їх кількість  склала – 418,6 тис.осіб. Півмільйона туристів, тобто. Ну це тих, яких можливо зафіксувати. Виявляється, раді й тому, бо планували, що буде 390,0 тис.осіб.

Йдемо далі. Обсяг наданих послуг - склав 468,7 млн. грн. Це вже цікавіше. Тобто, на одного туриста припадає десь 1000 гривень. Чомусь здається, що це замало. Ну якщо ви їдете кудись на відпочинок, то невже окрім дороги ви витрачаєте всього 30 євро на людину? Ну це ж фактично один день проживання в готелі. А хто їде відпочивати на один день? Тут або райадміністрації надали замалі цифри, або самі туристичні об'єкти не вважають за потрібно звітувати за всі гроші, уникаючи зайвої сплати податків.

Ну і, відповідно, влада звітує, що у 2016 році обсяг туристичного збору склав 2,2 млн. грн. Тобто, з кожного туриста в бюджет області перепало...трошки більше 5 гривень. Або ще можна сказати так: витратили на популяризацію туризму півтора мільйона гривень. а отримали в бюджет 2,2 млн. грн. При цьому можна сказати, що якби не витратили жодної копійки, то дохід бюджету був би не набагато меншим. 

Навіть за неписаними законами бізнесу витрачати на рекламу потрібно не більше, ніж 10% з чистого прибутку. У нашому випадку це виходить 220 тисяч гривень. Можливо, нашим чиновникам саме так і потрібно вираховувати видатки на Програму розвитку туризму? Адже самі туристичні об'єкти і так витрачають гроші на свою рекламу і якщо вони звітують, що заробили півмільярда на туристах, то 50 млн. на всіх на рекламу це хороша сума.

Ну а влада таки має більше контролювати туристичний бізнес, якщо вже така щедра у витратах на розвиток туризму.

Василь Коваль для Prozak.info


15 квітня 2017, 9:24
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


МВФ, СБ та ЄБРР закликають Україну притягнути до відповідальності власників банків-банкрутів

Отримали спадщину чи подарунок, оподатковані за нульовою ставкою? – Податкову декларацію подавати не потрібно

У Кабміні збираються підвищити ціну на газ, – проект постанови

Офіційний курс гривні

"ФОПів" змусять встановити платіжні термінали

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину