Рубрика: Кримінал

08 квітня

У Києві невідомі спалили ромський табір

foto

Роми повідомляли поліцію про погрози

У ході моніторингу стану дотримання принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин, що здійснюється на підставі п. 6 ст. 3 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та ст. 10 Закону України «Про засади запобігання і протидії дискримінації в Україні», встановлено, що 05.04.2017 за участі громадських активістів був розібраний та спалений ромський табір, розташований по вул. Сортувальній у Дарницькому районі м. Києва.

Про це йдеться на сторінці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За інформацією представників правозахисних ромських організацій, напередодні інциденту ними на ім’я керівництва Головного управління Національної поліції у м. Києві було скеровано звернення щодо надходження погроз на адресу мешканців табору з боку радикально налаштованих груп та підготовки нападу на ромське поселення. У зв’язку з цим правозахисники просили забезпечити безпеку мешканцям вказаного ромського поселення.

Проте, ромське поселення було знищене, а ромські жінки і діти стали жертвами протиправних дій, які містять ознаки злочину, вчиненого на грунті нетерпимості.

З огляду на зазначене надіслано звернення до керівництва Головного управління Національної поліції у м. Києві щодо заходів, які вживалися задля захисту прав і свобод ромів у цій ситуації та належного розслідування вказаного інциденту.

Водночас направлено листа до міського голови м. Києва щодо врегулювання проблемних питань ромського поселення у Дарницькому районі м. Києва.

У листі до міського голови наголошено, що відповідно до пункту 8 статті 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація зобов’язана забезпечувати виконання законодавства щодо національних меншин і міграції. Згідно зі статями 10, 18 Закону України «Про національні меншини в Україні» держава гарантує національним меншинам право на збереження життєвого середовища у місцях їх історичного й сучасного розселення. Будь-яке пряме чи непряме обмеження прав і свобод громадян за національною ознакою забороняється й карається законом.

Окрім цього на міську державну адміністрацію покладені обов’язки щодо проведення інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на протидію упередженому ставленню до осіб, які належать до ромської національної меншини відповідно до Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р. № 701-р.

Нагадаємо, що представники ромської національності найбільш компактно проживають на Закарпатті. В області розташовано понад 120 ромських поселень. Часто вони обирають життя в інших регіонах країни, в яких є більше можливостей заробітку.


08 квітня 2017, 13:11
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Мешканця Мукачівщини засудили до 6 років позбавлення волі за збут наркотиків

На Іршавщині прокуратура вимагає витребувати земельну ділянку вартістю майже 500 тис грн із чужого незаконного володіння

Мукачівські розшуковики затримали чоловіка, який ухилявся від виконання рішення суду

Працівники поліції Закарпаття виявили п’ятьох п’яних водіїв, один з яких учинив опір правоохоронцям

На Закарпатті молодий злодій обікрав 60-річного односельця

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину