Рубрика: Кримінал

08 квітня

У Києві невідомі спалили ромський табір

foto

Роми повідомляли поліцію про погрози

У ході моніторингу стану дотримання принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин, що здійснюється на підставі п. 6 ст. 3 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та ст. 10 Закону України «Про засади запобігання і протидії дискримінації в Україні», встановлено, що 05.04.2017 за участі громадських активістів був розібраний та спалений ромський табір, розташований по вул. Сортувальній у Дарницькому районі м. Києва.

Про це йдеться на сторінці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За інформацією представників правозахисних ромських організацій, напередодні інциденту ними на ім’я керівництва Головного управління Національної поліції у м. Києві було скеровано звернення щодо надходження погроз на адресу мешканців табору з боку радикально налаштованих груп та підготовки нападу на ромське поселення. У зв’язку з цим правозахисники просили забезпечити безпеку мешканцям вказаного ромського поселення.

Проте, ромське поселення було знищене, а ромські жінки і діти стали жертвами протиправних дій, які містять ознаки злочину, вчиненого на грунті нетерпимості.

З огляду на зазначене надіслано звернення до керівництва Головного управління Національної поліції у м. Києві щодо заходів, які вживалися задля захисту прав і свобод ромів у цій ситуації та належного розслідування вказаного інциденту.

Водночас направлено листа до міського голови м. Києва щодо врегулювання проблемних питань ромського поселення у Дарницькому районі м. Києва.

У листі до міського голови наголошено, що відповідно до пункту 8 статті 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація зобов’язана забезпечувати виконання законодавства щодо національних меншин і міграції. Згідно зі статями 10, 18 Закону України «Про національні меншини в Україні» держава гарантує національним меншинам право на збереження життєвого середовища у місцях їх історичного й сучасного розселення. Будь-яке пряме чи непряме обмеження прав і свобод громадян за національною ознакою забороняється й карається законом.

Окрім цього на міську державну адміністрацію покладені обов’язки щодо проведення інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на протидію упередженому ставленню до осіб, які належать до ромської національної меншини відповідно до Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р. № 701-р.

Нагадаємо, що представники ромської національності найбільш компактно проживають на Закарпатті. В області розташовано понад 120 ромських поселень. Часто вони обирають життя в інших регіонах країни, в яких є більше можливостей заробітку.


08 квітня 2017, 13:11
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Невідомі пошкодили автівку ужгородця та втекли з місця ДТП (фото)

На Закарпатті затримали податківця, котрий за хабар надавав підприємцю інформацію з обмеженим доступом (фото)

Поліція Закарпаття за добу розкрила шість крадіжок, одна з яких – угон автомобіля

Поліція Берегова за фактом зберігання наркотиків розпочала розслідування

На закарпатському «приватному» кордоні знесли дві вишки (ФОТО)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину