Рубрика: Суспільство

06 квітня

Рада прийняла закон про автономію медичних установ

foto

Перший крок у комплексній реформі системи охорони здоров'я

Верховна Рада ухвалила закон про вдосконалення законодавства у питаннях діяльності установ охорони здоров'я. Законопроект №2309а-д підтримали 280 народних депутатів.

Законом передбачена комплексна реформа системи охорони здоров'я для створення мережі державних та комунальних установ, пише Дзеркало тижня.

При цьому у відповідності зі статтею 49 Конституції України, існуюча мережа державних і комунальних закладів охорони здоров'я не може бути скорочена і державні і комунальні заклади охорони здоров'я будуть залишатися у державній та комунальній власності.

Законом уточнено особливості організаційно-правового статусу закладів охорони здоров'я, їх класифікація, вимоги до установчих документів та управління;

встановлено спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров'я, зокрема порядок переоформлення ліцензій, інших дозвільних документів;

встановлено ряд стимулів, у тому числі фінансових, для реорганізації закладів охорони здоров'я;

врегульовані особливості укладання трудових контрактів з керівниками закладів охорони здоров'я;

уточнені можливі джерела фінансування надання медичної допомоги закладами охорони здоров'я.

Законом також врегульовано окремі питання, пов'язані з договорами про медичне обслуговування населення. Договори про медичне обслуговування населення будуть полягати у відповідності зі спеціальним порядком, затвердженим Кабміном, який замінить процедури державних закупівель.

Зміна основного виду діяльності державного та комунального закладу охорони здоров'я по медичному обслуговуванню населення (медична практика) у зв'язку зі зміною його організаційно-правової форми забороняється.


06 квітня 2017, 13:25
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Громади зможуть впливати на вивчення своїх мов

Вчені виявили в Мексиці гігантське стародавнє місто

4 ДТП сталось на Закарпатті

На кордоні з Угорщиною утворились величезні затори (фотофакт)

Вовче свято. Чому 17 лютого не можна митися і стригтися?

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину